Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pospěch po životním úspěchu: Faul už mě nebolí, slavím postup

Sport

  11:01
PRAHA/KODAŇ - Loni bojovali se Spartou v základní skupině Evropské ligy, ale letos mají fotbalisté FC Kodaň vyšší ambice. Postoupili do osmifinále Ligy mistrů. "A přál bych si, aby to nebyl konec," říká český obránce Zdeněk Pospěch (31).

Slavící Zdeněk Pospěch. foto: ČTK

* LN Kodaň je prvním dánským týmem, který postoupil do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Je to hodně znát na atmosféře v zemi?
Všichni jsou nadšení. Pro Dánsko je to obrovský úspěch. Nepanuje tu sice přehnaná euforie, jako kdybychom Ligu mistrů vyhráli, ale jinak mají všichni velkou radost. Noviny o nás pěkně píšou a i mně chodí gratulace od kamarádů a známých.

DÁLE ČTĚTE

* LN Považujete to také za největší úspěch ve své kariéře?
Z klubového hlediska jsem určitě nic hezčího nezažil. Proto bych rád, kdyby to ještě nebyl konec a naše forma pokračovala. Je to jen takové přání, ale třeba se vyplní.

* LN Účast v osmifinále Ligy mistrů jste mohli slavit už před dvěma týdny, ale s Rubinem Kazaň jste tehdy prohráli...
Trochu jsme si to zkomplikovali, to je fakt. Ale nebyla to žádná ostuda, protože Kazaň patří mezi silné týmy. Alespoň se bojovalo až do posledního zápasu.

* LN V něm jste museli porazit Panathinaikos, jemuž se teď nedaří. Věřili jste si na Řeky?
Jsou dost nebezpeční, ale museli jsme spoléhat jen na sebe. Barcelona měla místo v osmifinále jisté a nastoupila s B týmem. Chápu, že v náročné sezoně šetřila klíčové hráče. Nakonec to dopadlo dobře. Katalánští náhradníci ukázali, že na Nou Camp patří a my jsme svůj zápas taky kontrolovali.

* LN Hlavně na začátku jste ale působili nervózním dojmem.
Očekávání byla velká a trochu nás svazovala. V Kodani navíc nemáme tolik zkušeností s tak důležitými zápasy. Proto jsme možná nepodali úplně nejlepší výkon. Oddechnout jsem si mohl až v 50. minutě, kdy jsme zvýšili na 2:0 a dozvěděl se, že vede i Barcelona.

* LN Na hřišti jste na sebe upozornil hlavně krásnou dělovkou. Byl jste se sebou spokojený?
Poslední dobou jsem zvyklý na lepší formu. Já se ale nemusím kritizovat. Cílem byl postup a to jsme zvládli. Nezáleží na tom jak, ne?

* LN Navíc jste přežil i likvidační faul Leta. Bolelo to hodně?
Zdálo se mi to hodně zákeřné a myslím, že si zasloužil červenou kartu. Rozhodčí to ale viděl jinak a mně je to jedno. Teď už mě to stejně nebolí. Slavím postup.

* LN Kodaň vede i dánskou ligu. Prozraďte, proč se vám tak daří?
Máme super hráče, vedení klubu i skvělou partu. Museli jsme postoupit do základní skupiny Ligy mistrů. Všechno z nás spadlo, když se nám to povedlo. Teď se vezeme na vlně pohody. Díky tomu jsme v úterý dokázali udělat něco navíc. A pokud náhodou postoupíme z osmifinále dál, bude to pro nás velikánský úspěch.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...