Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Postup si zajistily pouze AC Milán a Barcelona

23:12
PRAHA - Fotbalisté AC Milán a Barcelony jsou prvními postupujícími ze základních skupin Ligy mistrů. Arsenal, Chelsea i Leverkusen svoji možnost zaručit si postup do jarního osmifinále už dnes v zápasech 4. kola promarnily. S výjimkou skupiny H tak jsou všechna postupová místa nadále neobsazena.

AC Milán foto: ČTK

Milánu k postupu stačila i překvapivá remíze na půdě běloruského Borisova.

Italský klub měl přitom dlouho zápas jasně ve své moci. Ibrahimovic v 22. minutě vybojoval ve středu hřiště míč, postrčil ho k pravé straně, po náběhu do šestnáctky se k němu míč dostal zpět a vyhlášený kanonýr měl dost času k prostřelení gólmana Gutora. Brzy měl k druhé brance blízko Robinho, který stačil obejít i brankáře, ale pak nastřelil tyč.

Klidný průběh utkání změnila 55. minuta a penalta, kterou proměnil domácí Renan Bressan. Borisov ucítil šanci na skalp horkého favorita a během několika následujících minut milánská obrana někdy jen s námahou hasila hrozící nebezpečí. Třináct minut před koncem ale byli blíže vítěznému gólu hosté, ovšem Simič dokázal z opuštěné branky odvrátit Boatengovu střelu. Výsledek 1:1 se už nezměnil.

Arsenal - Marseille.

Arsenal doma ztratil body s Marseille. Rosický nenastoupil.

Arsenal, v jehož základní sestavě chyběl Tomáš Rosický, měl už před poločasem proti Marseille ve skupině F šance, Walcott i Gervinho však ztroskotali na zásazích brankáře Mandandy. Po pauze ve snaze strhnout vítězství a postup na svoji stranu poslal trenér Wenger na trávník Van Persieho a krátce nato i Rosického, ale ani poté "Kanonýři" nedokázali vstřelit postupový gól. Na Emirates Stadium zak diváci branku neviděli.

Dortmund měl z tří zápasů pouze bod a proti Olympiakosu potřeboval zabrat.

Vestfálský stadión už v sedmé minutě explodoval radostí po vydařené ráně Grosskreutze, který z 20 metrů trefil přesně horní roh branky. Hosté měli snahu, ale k velkým šancím se nedostali.

Ballack nastoupil s maskou

Valencie vyrazila do utkání skupiny E s Leverkusenem přesvědčivě: už po 43 vteřinách se opřel těsně za trestným územím do míče Jonas a umístěnou střelou k tyči dostal domácí do vedení, o které ale přišli za půl hodiny.

Se zlomeným nosem a maskou hrající Ballack našel centrem z levé strany přesně hlavičkujícího Kiesslinga.

V 65. minutě ale znovu vedli domácí: rychlou kombinaci z levé strany využil dorážkou ze tří metrů Soldado, definitivní pečeť výsledku 3:1 pak dal čtvrthodinu před koncem hlavičkující Rami. Španělský klub se tak vrátil mezi vážné aspiranty na postup. Za poražené zápas odehrál i Michal Kadlec.

Čech nastoupil za Cheslea jako kapitán. Londýsnký klub ale pouze remizoval s Genkem, v jehož dresu se Pudil neobjevil.

Genku chyběl proti Chelsea obránce Pudil a belgický klub neměl zpočátku příliš šancí bojovat o výhru. V 26. minutě se prosadil po Torresově akci pár metrů od branky Ramires a tým brankáře Petra Čecha šel do vedení, které mohl zdvojnásobit těsně před poločasem, jenže David Luiz nařízenou penaltu neproměnil. Těsně po pauze belgický mistr promarnil možnost na vyrovnání, ale v 61. minutě Chelsea její dnešní postupové ambice utnul vyrovnávacím gólem na 1:1 Vossen.

Hübschman v základu

APOEL Nikósie coby vedoucí tým skupiny G šel za dalším bodovým ziskem proti Portu nekompromisně. Domácí nastřelili tyč a v 42. minutě po faulu Mangaly vedli 1:0, penaltu proměnil Ailton. V předposlední minutě faulovali i domácí a Hulk rovněž z penalty vyrovnal, jenže kyperský klub prokázal bojovné srdce, Manduca v poslední minutě zajistil domácím výhru 2:1 a znovu přiblížil outsiderovi skupiny postupový cíl.

Petrohrad v předchozím souboji na hřišti Šachtaru Doněck uhrál remízu 2:2 a dnešní výhrou 1:0 nad stejným soupeřem si ve vyrovnané skupině G hodně vylepšil postupovou pozici. Rozhodnutí přišlo těsně před přestávkou, kdy se trefil belgický obránce Lombaerts. Hosté, v jejichž základní sestavě nechyběl Tomáš Hübschman, se po prohře krčí na posledním místě a dvoubodový zisk jim dává už jen malé naděje na postup.

Úterní výsledky 4. kola Ligy mistrů:

Skupina E:
Genk - Chelsea 1:1 (0:1)
Branky: 61. Vossen - 26. Ramires. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.). Diváci: 17.000.

Valencie - Leverkusen 3:1 (1:1)
Branky: 1. Jonas, 65. Soldado, 75. Rami - 31. Kiessling. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváci: 33.000.

Skupina F:
Arsenal - Marseille 0:0
Rozhodčí: Tagliavento (It.). Diváci: 59.961.

Dortmund - Olympiakos Pireus 1:0 (1:0)
Branka: 7. Grosskreutz. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.). Diváci: 65.590.

Skupina G:
APOEL Nikósie - FC Porto 2:1 (1:0)
Branky: 42. Ailton z pen., 90. Manduca - 89. Hulk z pen. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 21.000.

Zenit Petrohrad - Šachtar Doněck 1:0 (1:0)
Branka: 45.+1 Lombaerts. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Diváci: 21.000.

Skupina H:
BATE Borisov - AC Milán 1:1 (0:1)
Branky: 55. Bressan z pen. - 22. Ibrahimovic. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.). Diváci: