23. července 2008 15:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Postup Sparty by měl vést přes slabší obranu

Sparta by prý měla postoupit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta by prý měla postoupit. | foto: ČTK

PRAHA Přes slabší defenzivu Šeriffu Tiraspol by měla vést cesta, kudy se fotbalisté Sparty prosadí v nadcházejícím druhém předkole Ligy mistrů. Letenský pozorovatel Daniel Drahokoupil, který se vrátil z úterní výzvědné mise v Moldávii, považuje soupeře Pražanů za velmi hratelného, ale zároveň důrazně varuje před podceněním.

Drahokoupil přímo v dějišti sledoval oba zápasy prvního předkola soutěže mezi Tiraspolem a kazašským Aktobe, z nichž vzešel soupeř pro Spartu. "Postoupilo zkušenější mužstvo, Tiraspol je asi o něco kvalitnější než kazašský celek," řekl letenský pozorovatel.
Sparťané podle něj musejí uhlídat především soupeřovy útočníky. "V ofenzivě je jejich velká síla. Nastupují v rozestavení 4-1-4-1 a pokud útočí, hrají na tři útočníky," pokračoval Drahokoupil a upozornil především na pravého středopolaře Benjamina Balimu. "To je asi jejich nejlepší hráč. Vzadu vypomáhá při bránění a v ofenzivě je rychlý s míčem a tlačí se do vápna. Výborný je také na hrotu Kučuk a na levé straně má dobrou střelu oběma nohama Alexejev. V ofenzivě je velké nebezpečí Tiraspolu," varoval.


Slabinou moldavského celku je obrana. "V defenzivě jsou zranitelní. Na stoperu hraje kapitán, ale nalevo od něj se druhý stoper často mění. Ani oba krajní beci a defenzivní štít nejsou úplně jistí. V defenzivě jsou skulinky, které bychom měli využít," uvedl Drahokoupil, ale rozhodně nechtěl soupeře podceňovat.

Drahokoupil však přiznal, že od Moldavanů čekal trochu víc. "Bylo vidět, že nejsou tolik rozehraní jako Kazaši. Jejich postup se rodil velmi těžce, především v první půli jsem očekával od Tiraspolu větší tlak. Bude to pro nás těžký soupeř, ale myslím, že je silně hratelný. Řekl bych, že v minulých letech byl Tiraspol lepší," mínil Drahokoupil.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?