Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Potrestaní Drobisz i Sigma bojují. Odvolají se

Sport

  12:31aktualizováno  13:20
OLOMOUC - Brankář fotbalové Sigmy Olomouc Petr Drobisz se stejně jako klub odvolá proti trestu disciplinární komise za údajnou korupční aféru. Sigma kvůli ní přišla o devět bodů v tabulce první ligy a dostala pokutu čtyři miliony korun, Drobisz nesmí rok a půl hrát, navíc musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun. "Pokud rozhodnutí disciplinární komise nezvrátím, bude to znamenat můj konec ve fotbale," řekl novinářům pětatřicetiletý gólman.

Brno - Olomouc (Peter Drobisz) foto: ČTK

Disciplinární komise potrestala Sigmu za to, že se předloni v květnu údajně pokusila před vzájemným utkáním podplatit hráče Bohemians Praha částkou 300.000 korun. Drobisz měl hráčům střížkovského klubu úplatek předat. Klub i gólman to ale odmítají.

VŠE O ÚPLATKÁŘSKÉ AFÉŘE

"Rozhodnutí disciplinárky mě překvapilo a připadá mi směšné. Kdyby padlo před rokem a půl, možná bych ho vzal. Mohli tehdy rozhodnout ukvapeně. Takto mohli rok a půl vše projít a zvážit a proti mé osobě za tu dobu nepadlo nic nového, stále je to tvrzení proti tvrzení. Jestliže mě pan Golda chtěl potrestat, tak se mu to podařilo," uvedl Drobisz.

Doplnil, že minimálně do rozhodnutí o jeho odvolání bude s týmem trénovat. Pokud by neuspěl, na dalším postupu se domluví s trenérem. "Logicky vzato, pokud se mi ten ortel nepodaří zvrátit, je to ve fotbale můj konec. Rozhodnutí disciplinárky mi vzalo moje zaměstnání. Stěžejní je pro mě teď to, že rodina za mnou stojí, děti jsou zdravé...," řekl gólman.

Trest jako motivace

Předpokládá, že rozhodnutí disciplinární komise hráče Sigmy stmelí. Totéž si myslí i trenér Zdeněk Psotka. "Věřím, že nás to bude ještě více motivovat, že se semkneme a další utkání zvládneme. Především ale pevně věřím, že se klub i hráč odvolají a rozhodnutí disciplinární komise nebude konečné," řekl novinářům Psotka. To, že se klub odvolá, potvrdil místopředseda představenstva Sigmy Jaromír Gajda.

Sigmu čeká v neděli zápas se Slováckem, které zatím nebodovalo. "Petr Drobisz samozřejmě chytat nebude. Máme ale z čeho vybírat, kromě dvou mladých gólmanů máme v záloze i zkušeného Tomáše Lovásika," uvedl Psotka.

Disciplinární komise ve čtvrtek potrestala i bývalého sportovního ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka, a to dvouletým zákazem působení ve fotbale. Zároveň komise zahájila řízení s bývalými hráči Bohemians Miroslavem Obermajerem a Davidem Zoubkem a předvolala je na další zasedání.

Hrozilo i vyloučení ze soutěže

Olomouci hrozil i mnohem vyšší trest, v krajním případě dokonce mohla být vyloučena ze soutěže. Disciplinárka podle předsedy Jiřího Goldy přihlédla k tomu, jak trestala za aféru Bohemians Praha. Ti před rokem dostali souhrnný trest v podobě odpočtu 20 bodů a pokuty šest milionů korun za to, že nespolupracovali s komisí, nedodali důkazy a navíc nenastoupili k ligovému utkání s konkurenčními Bohemians 1905. Odvolací a revizní komise pak zmírnila trest na 15 bodů.

Komise případ letos znovu otevřela na základě svědectví Kubíčka, který obvinil ze zosnování celé aféry kouče Psotku a ředitele klubu Gajdu. Své tvrzení dokládal nahrávkou rozhovoru s někdejším pokladníkem klubu Ladislavem Římským, který na ní hovoří o machinacích s penězi. Olomoučtí se hájí tím, že Drobisz v inkriminovanou dobu, kterou uvádějí Střížkovští, nemohl předat úplatek, protože byl se spoluhráči v kabině.

Autor:

Mohlo by vás zajímat