Potupa pro Slovácko, v derby doma podlehlo Zlínu 0:4

20:00
uherské hradiště - Fotbalisté Zlína porazili v dohrávaném utkání 6. kola první ligy v Uherském Hradišti domácí Slovácko 4:0. V tabulce se posunuli na páté místo před Jablonec a ztrácejí bod na čtvrtou Spartu.

Fotbalisté Zlína se radují z drtivé výhry. foto: ČTK

Slovácko po šesti zápasech doma prohrálo a zůstalo na osmém místě. Vedoucí gól Zlína vstřelil z penalty Tomáš Poznar, další přidali Lukáš Bartošák, Lukáš Železník a Róbert Matejov.

„Ševci“ vstoupili do derby aktivněji. Přesněji kombinovali ve středu hřiště a také se častěji dostávali k zakončení. Poprvé vážněji zahrozil Beauguel, jehož přízemní střelu v 8. minutě brankář Daněk vyrazil.

Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav, 21....

Většinu akcí ve středu hřiště zakládal Traoré, kterému domácí fotbalisté jen obtížně odebírali míč, což se stalo Slovácku osudným.

V 17. minutě kličkujícího Traorého srazil v trestném území Petr a z pokutového kopu Poznar otevřel skóre.

Slovácko - Zlín 0:4

Branky: 18. Poznar z pen., 26. Bartošák, 54. Železník, 62. Matejov. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Fišer. ŽK: Petr - Podio. Diváci: 6586.

Sestavy: Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec - Janošek (76. Rezek) - Navrátil (59. Kalabiška), Daníček, Sadílek, Petr - Zajíc (68. Kubala). Trenér: Kordula.

Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Traoré, Jiráček (82. Hronek), Bartošák - Beauguel (72. Džafič), Poznar (51. Železník). Trenér: Bílek.

Domácí hráči se po inkasovaném gólu dostali do herního útlumu a iniciativní Zlín diktoval tempo hry.

Ve 26. minutě stačili zadáci Slovácka jen odhlavičkovat míč k volnému Bartošákovi, který před hranicí trestného území přesnou střelou do horního růžku přidal druhý gól.

Teprve po něm se Slovácko vzchopilo k chvilkovému odporu, který ale nevedl do přesné koncovky. Slovácko se pokusilo po změně stran více otevřít hru. Úsilí však rychle zmrazila třetí branka Zlína.

U jejího zrodu stál opět Traoré, který oklamal bránícího Daníčka a po jeho přihrávce střídající Železník po čtyřech minutách pobytu na trávníku prostřelil brankáře Daňka.

Slovácko zcela vypadlo z rytmu a nechávalo soupeři hodně volnosti. V 62. minutě Matejov unikl po pravé straně a ze strany přidal čtvrtý gól.

V závěru už hosté jen kontrolovali hru. Zlín neprohrál posledních osm vzájemných ligových duelů.