12. prosince 2011 15:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Praha 10 schválila koupi Ďolíčku

Ďolíček, stánek Bohemians 1905. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ďolíček, stánek Bohemians 1905. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Městská část Praha 10 bude usilovat o koupi vršovického stadionu Ďolíček od majitele Bohemians Real a.s. za odhadní cenu 84,5 milionu korun. Schválilo to dnes zastupitelstvo. Základní rekonstrukce vršovického Ďolíčku bude stát asi 35 milionů korun. Další dvě etapy oprav si podle architektonické studie vyžádají zhruba 350 milionů korun.

Budoucí nájemce, klub Bohemians 1905, by se podle návrhu měl zavázat k platbě ročního nájemného ve výši pěti procent z celkové investice, kterou do stadionu radnice vloží. Do kasy městské části by se tak měly peníze za nákup a rekonstrukci stadionu vrátit za 20 let, řekl novinářům zastupitel Prahy 10 Petr Vozobule (Desítka pro domácí), který má záchranu Ďolíčku na starosti. Samotná koupě stadionu by mohla být uzavřena do poloviny příštího roku. Vozobule ale připouští, že jednání nebudou snadná. Současný majitel doposud prodej za odhadní cenu odmítal.

PSALI JSME:

Dnešní zasedání zastupitelstva provázela bouřlivá atmosféra. Na zasedání přišlo několik desítek lidí, hlavně příznivců klubu Bohemians 1905 s typickými zelenými šálami a čapkami s klokanem. Většina fanoušků a obyvatel se ale do zasedací místnosti nevešla, museli tedy sledovat zasedání na obrazovce na chodbě. Zpoza dveří se během diskuse ozývalo hučení i hlasité pískání.

Vizualizace nového stadionu fotbalistů Bohemians 1905 ve Vršovicích

Vizualizace nového stadionu fotbalistů Bohemians 1905 ve Vršovicích

Nesouhlasné výkřiky provázely vystoupení zastupitelů za TOP 09, kteří s koupí stadionu nesouhlasili. "Městská část by neměla z principu kupovat žádný stadion. To je věc, která městské části nepřísluší," řekl v diskusi Jindřich Nepevný (TOP 09). "Bohemka je rodinné stříbro Prahy 10," oponoval starosta Milan Richter (ODS). "Jsem přesvědčen, že naší povinností je postavit se tomu čelem a udělat vše pro to, abychom stadion zachránili," doplnil.

Proti byli z TOP 09

Zastupitelé schválili, že o návrhu na koupi budou hlasovat jednotlivě a po jménech. Pro návrh nakonec hlasovalo 26 zastupitelů, proti bylo pět z TOP 09. Schválení koupě vyvolalo mezi přítomnými fanoušky hlasitý potlesk.

Ďolíček stojí ve Vršovicích od roku 1932. Ročně jej navštíví 100.000 lidí.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.