3. května 2017 18:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalový šéf Pelta podle advokáta s policií spolupracuje a vydává doklady

Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Pelta. | foto: MAFRA

PRAHA Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta strávil celý den v sídle asociace na Strahově a zúčastnil se policejní prohlídky. Jestli je v aktuální kauze ohledně dotací pro sport obviněný, jeho advokát Bronislav Šerák neuvedl. „S policii spolupracuje,“ řekl.

„V tuto chvíli probíhají prohlídky nebytových prostor. Předpokládáme, že budou pokračovat do nočních nebo ranních hodin. Následně budou probíhat výslechy jednotlivých osob. Víc v této fázi říct nemohu a nejsem k tomu ani oprávněný,“ uvedl Peltův advokát Bronislav Šerák ve středu před šestou večer.

Ten byl celý den se svým klientem na Strahově a plánoval přejet do Jablonce, kde policie provádí prohlídky rovněž.

Miroslav Pelta.
Trénink české reprezentace (Miroslav Pelta).

„Policie hledá podklady týkající se dotačních programů ministerstva školství mládeže a tělovýchovy vůči fotbalové asociaci a dalším sportovním svazům,“ vysvětlil Šerák.

Proč přesně je šéf českého fotbalu zadržen?

„Je zadržen proto, aby se účastnil domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor. Je jich asi dvanáct nebo třináct po celé republice. To je jediný důvod. Více informací podáme ráno,“ poznamenal Peltův právník.

Šerák dodal, že Pelta zůstane na Strahově, dokud neskončí prohlídky všech kanceláří.

„Pan Pelta spolupracuje, vydává doklady, které policie hledá. Není to tak, že by nechtěl spolupracovat,“ zdůraznil Šerák a rozhovor ukončil, takže na poslední otázku, zda byl předseda fotbalové asociace obviněn, už neodpověděl.

Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahovala od středečního rána v sídlech fotbalové asociace, ministerstva školství či jabloneckého fotbalového klubu. Policie obvinila tři lidi a jednu firmu ze spáchání trestných činů v souvislosti s dotacemi pro sport.

V podobné situaci jako Pelta je v tuto chvíli také předseda České unie sportu Miroslav Jansta. „V souvislosti s informacemi ohledně policejního zásahu v sídle FAČRu a na Ministerstvu školství, tělovýchovy a mládeže můžeme říct, že je Miroslav Jansta v současné době podává na policii jí požadované vysvětlení,“ zní v prohlášení Janstovy advokátní kanceláře pro Lidovky.cz.

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.