6. října 2018 15:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Předseda disciplinárky se zlobí: ‚Odložit trest za červenou kartu je nebezpečný precedens‘

Šimon Falta by měl nastoupit proti Spartě, i když mu disciplinární komise uložila trest. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šimon Falta by měl nastoupit proti Spartě, i když mu disciplinární komise uložila trest. | foto: ČTK

PRAHA Předseda disciplinární komise Ligové fotbalové asociace Richard Baček se ohradil proti verdiktu odvolací komise, která olomouckému záložníkovi Šimonu Faltovi odložila trest za červenou kartu. Podle funkcionáře by se výsledek stejně tak jako další okolnosti zápasu neměly dodatečně měnit.

Falta dostal ve čtvrtek od disciplinárky jednozápasový trest za vyloučení v utkání s Libercem, přestože komise rozhodčích uznala, že sudí Zbyněk Proske chyboval a měl pětadvacetiletému záložníkovi udělit jen žlutou kartu. 

Vedení Olomouce se proti zastavení činnosti odvolalo a odvolací komise Fotbalové asociace ČR v pátek trest odložila.

Falta tak může nastoupit k dnešnímu utkání se Spartou, zatímco odvolací komise se bude jeho případem zabývat na nejbližším zasedání. 

Pokud by trest od disciplinárky potvrdila, musel by olomoucký záložník vynechat až následující utkání se Zlínem.

„Fotbal má svoje pravidla a ta hovoří jasně, že vždy rozhoduje, jak to dopadne na hřišti. Můžeme se bavit o následných trestech pro sudí, pro hráče nebo trenéry, ale všude na světě ve fotbale platí, že výsledek a další okolnosti zápasu se nedají změnit,“ ohradil se v dnešním prohlášení Baček.

Znovu také zdůraznil, že disciplinární komise rozhodla v souladu s pravidly a také s mezinárodními fotbalovými řády. 

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: 1. FK Příbram - Sigma Olomouc, 15. září...
Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Sigma Olomouc - Slavia Praha, 22. července...

„Když komise rozhodčích rozhodne, že dalo jedno mužstvo gól z ofsajdu, tak ho přeci také disciplinárka nebude odvolávat a měnit výsledek utkání,“ dodal.

„Když některý z hráčů nafilmuje penaltu, z které soupeř skóruje, tak ten gól taky přece neodvoláme. V takovém případě ani nedáváme dodatečně filmujícímu hráči žlutou kartu, ale můžeme ho dodatečně potrestat finančním postihem,“ přidal šéf disciplinárky.

„V jiném absurdním případě, kdybychom od stolu rušili červené karty, které bezpochyby mají vliv na vývoj utkání, tak by zase někdo mohl namítnout, že by se utkání muselo opakovat. Do takové situace nechce přeci fotbal nikdo dostat,“ prohlásil Baček.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.