Záložník Martin Odegaard z Arsenalu (vpravo) se drží za hlavu po promarněné šanci v utkání proti Evertonu. | foto: AP

Jízdu Arsenalu zastavil Everton, Wolves vymazali Liverpool. West Ham remizoval

•   13:27aktualizováno  20:56
V lize prohráli naposledy v září. Fotbalisté Arsenalu v 22. kole Premier League padli na hřišti Evertonu 0:1 gólem obránce Tarkowského. Wolverhampton přehrál Liverpool 3:0 a uštědřil anglickému vicemistrovi druhou porážku v řadě. V Newcastlu se představil West Ham i s Vladimírem Coufalem v sestavě, vybojoval výsledek 1:1. Tomáš Souček naskočil z lavičky. Londýnský klub venku nezvítězil devětkrát v řadě.

Na lavičce Evertonu prožil vydařenou premiéru trenér Sean Dyche, který se týmu ujal v pondělí jako nástupce odvolaného Franka Lamparda. O první výhře domácích od října rozhodl brankou v 60. minutě po rohu obránce Tarkowski.

Arsenal prohrál po třinácti zápasech a teprve podruhé v probíhající sezoně Premier League. Jeho jediným dosavadním přemožitelem byl Manchester United, kterému výběr trenéra Artety 4. září podlehl 1:3.

Londýnský celek vede tabulku o pět bodů před Manchesterem City, pokud ale obhájci titulu v neděli porazí pátý Tottenham, sníží ztrátu na dva body. Arsenal však bude mít jeden zápas k dobru. Everton, proti jehož vedení před zápasem protestovali fanoušci, je na 17. místě.

Fotbalisté Evertonu se radují z gólu, který vstřelil James Tarkowski.

Dál pokračuje trápení Liverpoolu, který prohrál 0:3 ve Wolverhamptonu a v novém roce stále čeká na první ligové vítězství. Ve čtyřech letošních zápasech úřadující vicemistři získali jediný bod a potřetí za sebou vyšli střelecky naprázdno.

Liverpool prohrával od páté minuty po vlastní brance Matipa. Ve 13. minutě už to bylo o dva góly, když se při premiéře v dresu Wolverhamptonu trefil Dawson. Výsledek zpečetil dvacet minut před koncem Neves.

Liverpool ve třech z posledních čtyř zápasů v Premier League dostal tři branky a v tabulce je až desátý. Wolverhamptonu patří 15. příčka s odstupem dvou bodů od sesupového pásma.

Brentford porazil 3:0 poslední Southampton, sérii bez porážky natáhl na osm kol a od pohárových příček ho dělí tři body. Po pěti kolech, v nichž získal jen bod, uspěl mistr z roku 2016 Leicester, který si poradil 4:2 s Astno Villou.

Obránce Vladimír Coufal z West Hamu hlavičkuje v utkání proti Newcastlu.

West Ham remizoval 1:1 s favorizovaným Newcastlem. Český reprezentační obránce Coufal byl v základní sestavě a ze hřiště odešel až v nastavení druhého poločasu. Záložník Souček se na hřiště dostal až v 74. minutě.

Hosté se ujali vedení ve třetí minutě, ale po půlhodině hry srovnal Paquetá. West Ham tak venku nevyhrál už devět kol a v tabulce je na 16. místě s odstupem jediného bodu od pásmem sestupu.

Newcastle v lize neprohrál už 16 zápasů za sebou, ale v posledních pěti kolech hrál čtyřikrát nerozhodně. Na čtvrtém místě ztrácí pět bodů na druhý Manchester City, od nepohárových příček má odstup šesti bodů.

Program a výsledky sobotního 22. kola: Everton - Arsenal 1:0 (60. Tarkowski), Aston Villa - Leicester 2:4 (9. Watkins, 32. vlastní Souttar - 12. Maddison, 41. Iheanacho, 45.+2 Tete, 79. Praet), Brentford - Southampton 3:0 (41. Mee, 44. Mbeumo, 80. Jensen), Brighton - Bournemouth 1:0 (87. Mitoma), Manchester United - Crystal Palace 2:1 (6. Fernandes z pen., 62. Rashford - 76. Schlupp), Wolverhampton - Liverpool 3:0 (5. vlastní Matip, 12. Dawson, 71. Neves), Newcastle - West Ham United 1:1 (3. Wilson - 32. Paquetá).

Everton - Arsenal FC 1:0 (0:0)

Branky: 60. Tarkowski. Rozhodčí: Coote – Betts, Scholes. ŽK:63. Mykolenko, 69. Onana, 86. Pickford, 90+6. Maupay - 90+6. Zinčenko.

Everton Pickford – Coleman (C), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Gueye, Onana, McNeil – A. Doucouré – Calvert-Lewin (62. Maupay).

Arsenal FC Ramsdale – B. White (85. Tomijasu), Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C) (77. Vieira), Partey (59. Jorginho), Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (59. Trossard).

Přejít na on-line reportáž

Wolverhampton - Liverpool FC 3:0 (2:0)

Branky: 5. Matip, 12. Dawson, 71. Neves. Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Perry. ŽK:45+4. Dawson - 75. Gomez. Diváci: 31 664.

Wolverhampton Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Aït-Nouri (83. Castro) – Lemina (83. Podence), Neves (C), Nunes – Sarabia (60. Moutinho), Cunha (60. Jiménez), Hwang Hi-čchan (42. Traoré).

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Robertson (C) (85. Tsimikas) – Keïta (65. Henderson), Bajcetic (77. Elliott), Alcântara (85. Milner) – Salah, Gakpo (85. Oxlade-Chamberlain), Núñez.

Manchester United - Crystal Palace FC 2:1 (1:0)

Branky: 7. Fernandes, 62. Rashford - 76. Schlupp. Rozhodčí: Marriner – Long, Ledger – Smith. ŽK:67. Antony - 45+1. Mitchell, 67. Schlupp. ČK:70. Casemiro. Diváci: 73 420.

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka (87. Lindelöf), Varane, L. Martínez, Shaw – Fernandes (C), Casemiro, Fred – Antony (81. Sabitzer), Weghorst (59. Garnacho, 87. Maguire), Rashford.

Crystal Palace FC Guaita – Clyne, C. Richards, Guéhi (C), Mitchell – C. Doucouré (82. Ahamada), Hughes (73. Lokonga) – Ayew (73. Eze), Olise, Schlupp (82. Mateta) – Édouard.

Newcastle United - West Ham 1:1 (1:1)

Branky: 3. C. Wilson - 32. Paquetá. Rozhodčí: P. Bankes – E. Smart, N. Greenhalgh. ŽK:45. Willock, 57. Joelinton - 90+1. Akird. Diváci: 52 256.

Newcastle United Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Saint-Maximin (69. A. Gordon), Willock (81. Anderson) – Almirón (81. Murphy), C. Wilson, Joelinton.

West Ham Fabiański – Kehrer (46. Be. Johnson), Ogbonna, Akird – Coufal (90+2. Downes), Paquetá (74. Souček), Rice (C), Emerson – Bowen, Benrahma (74. Fornals) – Antonio (81. Ings).

Brighton & Hove - Bournemouth 1:0 (0:0)

Branky: 87. Mitoma. Rozhodčí: Pawson – Burt, Bennett. ŽK:10. Veltman, 70. Dunk, 79. Caicedo - 85. A. Smith. Diváci: 31 600.

Brighton & Hove R. Sánchez – Lamptey (75. Buonanotte), Dunk (C), Veltman, Estupiñán – March (88. Webster), Groß, Gilmour (58. Caicedo), Mitoma – Undav (75. Enciso), Welbeck (58. Sarmiento).

Bournemouth Neto (C) – A. Smith, Mepham, Senesi, Zemura – Ouattara, Lerma, Billing (66. Rothwell), Anthony (81. Viña) – Traorè (61. Christie) – Semenyo.

Brentford FC - Southampton FC 3:0 (2:0)

Branky: 41. Mee, 44. Mbeumo, 80. Jensen. Rozhodčí: Bond – Holmes, Wilkes. ŽK:64. Toney - 59. Lavia, 90. Salisu. Diváci: 17 051.

Brentford FC Raya – Hickey (61. Roerslev), Pinnock, Mee, Henry – Jensen (82. Jørgensen), Nørgaard (C), Dasilva (61. Janelt) – Mbeumo (82. Damsgaard), Toney, Wissa (74. Schade).

Southampton FC Bazunu – Bree, Bednarek, Salisu, Perraud – Lavia (65. Alcaraz), Diallo (46. Onuachu) – Elyounoussi (46. Sulemana), Ward-Prowse (C), Edozie (65. Walcott) – Adams (83. Armstrong).

Aston Villa FC - Leicester City 2:4 (2:3)

Branky: 9. Watkins, 32. Souttar - 12. Maddison, 41. Iheanacho, 45+2. Tetê, 79. Praet. Rozhodčí: England – Cook, Robathan. ŽK:56. Castagne, 86. Söyüncü, 88. Tielemans. Diváci: 42 055.

Aston Villa FC Martínez (C) – Young (59. Cash), Konsa, Mings, Digne (46. Moreno) – Ramsey (46. Coutinho), Luiz, Kamara (83. Dendoncker), Buendía – Bailey (83. Duran), Watkins.

Leicester City Ward – Castagne, Souttar, Faes, Kristiansen (81. Thomas) – Maddison (68. Praet), Dewsbury-Hall (68. Mendy), Tielemans (C) – Tetê (83. Söyüncü), Iheanacho (68. Vardy), Barnes.

Autoři: Lidovky.cz, ČTK