Součkův zápas: skóroval, asistoval i chyboval. West Ham v přestřelce padl

Záložník Tomáš Souček z West Hamu během utkání s Crystal Palace. foto: Reuters

Dal vedoucí gól, u dvou dalších asistoval, ale také jednu branku svou chybou nabídl soupeři. Fotbalista Tomáš Souček byl v utkání 34. kola na Crystal Palace u všeho důležitého. West Ham přesto prohrál 3:4.
  20:42

Celých devadesát minut odehrál za West Ham i Vladimír Coufal, oba čeští reprezentanti dokončili zápas se žlutou kartou.

Vítězové se v tabulce posunuli na jedenáctou příčku před Chelsea a jsou de facto zachránění, to West Ham zůstává patnáctý s pětibodovým náskokem na sestupové příčky.

V Anglii se v sobotu hrají dohromady pouze tři zápasy, bohatší je nedělní program, kdy nastoupí Manchester City i Manchester United, Newcastle a třeba i Liverpool proti Tottenhamu.

Výkop zápasu v Selhurst Parku se kvůli technickým potížím u vstupních turniketů zpozdil o 15 minut, divákům ale byl odměnou za čekání pětigólový první poločas.

Nejprve se Souček v deváté minutě dostal po rohovém kopu k odraženému míči a levou nohou otevřel skóre. Gólu v Premier League se dočkal po osmi měsících a zaokrouhlil bilanci v soutěži na 20 branek. Před ním na tuto hranici dosáhli z českých fotbalistů jen Milan Baroš (28) a Patrik Berger (38).

Crystal Palace vývoj utkání otočil díky dvěma rychlým brankám v 15. a 20. minutě, kdy se prosadili se Ayew a Zaha. Po půlhodině hry zvýšil na 3:1 Schlupp, který obral při rozehrávce o míč Součka. „Kladivářům“ se do poločasu podařilo snížit po dalším rohovém kopu, který český záložník hlavou prodloužil na Antonia, jenž vstřelil svou pátou branku v sezoně.

V druhém poločase přidal čtvrtý gól Crystal Palace nejlepší střelec domácích Eze. Proměněný pokutový kop pro něj znamenal osmou ligovou branku v ročníku. West Ham už dokázal pouze snížit. Po další Součkově asistenci se hlavou prosadil Adžuird.

Útočník Brightonu Danny Welbeck prostřeluje brankáře Wolwerhamptonu Josého Sá.

Brighton na domácím hřišti deklasoval Wolverhampton 6:0 a přiblížil se pohárovým příčkám. K vítězství domácích přispěli dvougóloví střelci Undav, Gross a Welbeck. Brighton ztrácí na pozici zajišťující start v Evropské konferenční lize pouze bod a dva dělí klub od možné účasti v Evropské lize. Navíc odehrál méně zápasů než všichni tři přímí konkurenti Liverpool, Tottenham a Aston Villa.

Brentford po obratu porazil 2:1 sestupem ohrožený Nottingham gólem Dasilvy ze čtvrté minuty nastavení. Předtím v 82. minutě vyrovnal nejlepší střelec týmu Toney, který poprvé v kariéře dosáhl na metu 20 branek v sezoně. Lepší jsou v tabulce kanonýrů soutěže jen Kane (24) a Haaland (33).

Sobotní zápasy 34. kola: Crystal Palace - West Ham United 4:3 (15. Ayew, 20. Zaha, 30. Schlupp, 64. Eze z pen. - 9. Souček, 36. Antonio, 72. Adžuird), Brentford - Nottingham 2:1 (82. Toney, 90.+4 Dasilva - 45.+2 Danilo), Brighton - Wolverhampton 6:0 (13. a 26. Gross, 39. a 49. Welbeck, 6. a 66. Undav).