14. listopadu 2011 12:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Přestup Pilaře je pro nás zajímavý, tvrdí v Hradci

Plzeň - Barcelona (Pilař) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Barcelona (Pilař) | foto: ČTK

PRAHA Českou fotbalovou ligu už brzy může opustit jeden z jejich největších klenotů. Výborné výkony Václav Pilaře v Lize mistrů i národním týmu nenechávají v klidu zahraniční pozorovatele. Nejblíže dohodě je bundesligový Wolfsburg. Talentovaný záložník sice hraje v dresu mistrovské Plzně, stále ale zůstává kmenovým hráčem Hradce Králové. A ten se odchodu Pilaře nebrání.

"Zajímá nás pochopitelně každá nabídka. Ale nejsme to pouze my na kom záleží. Rozhodovat budeme v určité trojdohodě - tedy hráč, Plzeň a my," vysvětluje podmínky pro případný přestup šéf Hradce Richard Jukl.

Podle informací LN měla v úterý proběhnout jedna ze schůzek s Hradcem. Na poslední chvíli ji ale majitel Plzně Tomáš Paclík zrušil. "Vůbec se mi nelíbí, jaká se kolem Václava Pilaře rozjela podivná hra," rozzlobil se pro LN Paclík. 

ON-LINE ROZHOVOR

Zřejmě se mu nelíbí, že o Pilaře má prý zájem bundesligový Wolfsburg. Alespoň to tvrdí záložníkův agent Jiří Stejskal. "Už před šesti týdny jsem jednal se zástupci německého klubu o přestupní částce 30 milionů korun," řekl LN hráčův zástupce.

"S Vaškem jsme se dohodli, že nikdy nepřestoupí z Hradce zadarmo jako volný hráč. Pokud do ciziny neodejde během působení v Plzni, tak se smlouva s Východočechy automaticky prodlouží do léta 2013. Jde o džentlmenskou dohodu," dodal Stejskal.

100 milionů za Pilaře je přemrštěné

"Václav u nás má smlouvu do léta 2013," potvrdil slova agenta Jukl. "V Plzni je na hostování do konce sezony, potom by Západočeši mohli uplatnit opci," upřesnil.

Média ale spekulují o tom, že reálná částka za Pilaře by se mohla blížit až ke stům milionů korun. "To jsou ale jen spekulace," míní agent, podle kterého teď vše závisí na dohodě Plzně a Hradce. Paclík naopak tvrdí, že prodávat "malého Messiho" za pouhých 30 milionů korun by bylo holé bláznoství. "To je směšná částka," prohlásil.

Jak by si tedy kluby peníze rozdělily, kdyby Pilař odešel již v zimě? Pravděpodobně rovným dílem. "Pokud by přestoupil až v létě, tak by do ciziny neodešel, aniž by do toho Hradec nemohl mluvit," popisuje dohodu Stejskal.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?