Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -6 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Přestup roku. Řepka míří do Příbrami

Tomáš Řepka má namířeno do Příbrami, nejmenšího ligového města | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Řepka má namířeno do Příbrami, nejmenšího ligového města | foto: ČTK

PRAHA Přál si skončit s fotbalem ve Spartě. Nikoliv však v roli náhradníka, která mu patří od srpnové prohry s Vaslují. Nelze se divit, že se Tomáš Řepka rozhodl na závěr kariéry ještě k jednomu přestupu.

Události kolem něj nabraly o víkendu rychlý spád. Nyní zbývá vyřídit poslední formality a v pátek si už jeden z nejsledovanějších hráčů může připsat první start za Příbram v utkání na Dukle. Nejpozději dnes by měl 37letý obránce kývnout na nabídku, která k němu dorazila z nejmenšího ligového města.

Grafika - statistika Tomáše Řepky ve Spartě

"Z našich jednání jsem získal dojem, že Tomáš Řepka k nám chce jít. Je z něj cítit chuť si ještě v první lize zahrát," řekl LN ředitel Příbrami Petr Větrovský. Při přesvědčování pomohla řada okolností. Řepka se třeba nemusí kvůli angažmá stěhovat z Prahy, z okraje hlavního města mu cesta do Příbrami zabere jen půlhodinu.

Pořídit si tvrďáka s přísným pohledem, který umí vyvolat mezi fanoušky pestrou škálu emocí, ale není zrovna levná záležitost.  Řepkův plat má podle neoficiálních informací činit 300 tisíc korun měsíčně, což pro klub s ročním rozpočtem 35 milionů korun není zanedbatelná suma.

Na plnění smlouvy bude mít výrazný podíl sázková kancelář olympijského vítěze v desetiboji Roberta Změlíka, která patří mezi hlavní sponzory klubu. "Neváhal jsem, protože Řepka je hráč, který je pokaždé vidět a mluví se o něm. Jsem přesvědčený, že se nám vynaložené prostředky vrátí," prohlásil pro LN Změlík.

Umí přilákat diváky i televize

V Příbrami plánují, že nová posila upoutá větší pozornost k jinak opomíjenému klubu, na jehož domácí zápasy chodilo v minulé sezoně pouhých 3150 diváků. "Slibuju si vyšší návštěvnost i prodej suvenýrů. Věřím, že také budeme atraktivnější pro televizní přenosy," vyjmenoval ředitel Větrovský možné příbramské benefity.

Nic z toho by nebylo možné, kdyby Řepkova pozice ve Spartě zůstala v této sezoně stejná jako v předchozích pěti letech. Tedy neotřesitelná. Miláček fanoušků měl místo v sestavě vždy jisté u kteréhokoliv z pěti trenérů, kteří se ve Spartě za jeho druhého působení na Letné vystřídali.

Kvůli prohřeškům na hřišti i mimo něj, pro něž se vžilo Řepkovo pojmenování "blikanec", by kdokoliv jiný rychle skončil. Jenže aura přirozeného vůdce týmu a nálepka nejlepšího zadáka ligy stály nade všemi pochybnostmi o Řepkově prospěšnosti.

Až do začátku aktuální sezony, kdy dřívější jistoty přestaly platit. Po příchodu Jiřího Jarošíka ve Spartě navíc získali adekvátní náhradu. Držet si bývalého kapitána v nabitém kádru rázem ztratilo smysl.

Hned v prvním domácím zápase při novém angažmá se postaví proti Spartě, které dosud pomáhal vítězit. "Pokud bude chtít ukázat, že Sparta jeho uvolněním chybovala, bude to správně," uvedl trenér Příbrami David Vavruška. Odvržené hvězdy z Letné jako Horst Siegl nebo Karel Poborský dřív ukázaly, že ještě umí předvést svoje kvality. Řepka může pokračovat v tradici.

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

Vítek Starý, zpěvák Mandrage - 2. února 2018 zahájila kapela v pražském Foru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...