Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přestupová bomba. Ronaldo je v Madridu nespokojený déle a chce ho Chelsea

Sport

  8:58
PRAHA - V pátek to vypadalo, jako kdyby nikdo nechtěl věřit zprávě portugalského deníku Bola, který oznámil, že chce hvězdný Cristiano Ronaldo opustil Real Madrid. V průběhu neděle a pondělí ale přišly ostrovní deníky s hodně zajímavými informacemi. Portugalec zjevně o odchodu přemýšlí delší dobu a kromě Manchesteru United je ve hře o jeho služby nečekaně také mistrovská Chelsea.

Bude spojení Ronaldo a Real Madrid platit také v příští sezoně? foto: AP/ČTK

Jen dva týdny poté, co s Realem Madrid obhájil triumf v Lize mistrů. A jen tři dny od chvíle, kdy jej španělské úřady obvinily z daňových úniků ve výši 14,7 milionu eur (cca 384 milionů korun).

Jenže všechno nasvědčuje tomu, že zprávy o touze Ronalda opustit Španělsko kvůli daňovým únikům se zakládají na pravdě, byť místní deník Marca přišel s informací, že vedení klubu se pokusí v dalších dnech hvězdného Portugalce uklidnit a ve svých řadách udržet.

Na britských ostrovech ale už mají jasno. Dvaatřicetiletý kapitán úřadujících mistrů Evropy se vrátí zpět do Premier League.

Cristiano Ronaldo slaví zisk špaanělského titulu s Realem Madrid.
Fotbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo slaví vítězství v Lize mistrů.

Ovšem vedle manchesterských gigantů – United, odkud na Pyrenejský poloostrov v roce 2009 zamířil, a City – je vážným zájemcem o jeho služby i mistrovská Chelsea.

„Majitel londýnského klubu Roman Abramovič je ochotný zaplatit za Ronalda rekordních 180 milionů eur,“ píše The Daily Express.

Další ostrovní deníky pak přidávají spekulaci, že částka by nemusela být tak vysoká, pokud by se rozhodl Abramovič k výměně dvou hvězdných ofenzivních hráčů. Není žádným tajemstvím, že „Bílý balet“ dlouhodobě touží po Belgičanovi Edenu Hazardovi.

Seriózní The Independent přišel ale s ještě dalšími zajímavými postřehy.

Ona totiž zpráva o touze Ronalda z Madridu odejít není zas tak aktuální, jak se může zdát. Portugalská hvězda měla o svých choutkách mluvit se svým bývalým koučem v United Alexem Fergusonem už před šesti týdny.

Proč ta prodleva? Dle všeho práce Ronaldova agenta Jorgeho Mendese.

Ten čekal, jak dopadne tažení Realu Ligou mistrů, a také na závěr vyšetřování španělských úřadů týkajícího se zmíněných daňových úniků.

A také na to, jak se k celé situaci postaví španělský klub. Pokud by totiž jeho vedení přišlo s tím, že dlužnou částku za nejbohatšího sportovce světa doplatí, Ronaldo by v Realu zůstal. Jenže vedení tak podle všeho neučinilo, a proto Mendes použil své eso v rukávu a rozehrál hodně vysokou hru, ve které se točí obrovský balík peněz.

Hru, která může momentálně skončit všelijak. Jistá je každopádně zatím jen skutečnost, že Ronaldo se necítí v Realu úplně doceněný hlavně ze strany fanoušků, na jejichž malou podporu si v průběhu sezony několikrát postěžoval.

A jistý je také fakt, že udělá vše pro to, aby byl pro příští sezonu v týmu, kde bude spokojený. Na jejím konci je mistrovství světa, poslední soutěž, již ještě nevyhrál...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!