Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příběh střelce: místo radosti vypil pět litrů

Sport

  10:17
PODGORICA (od zpravodaje LN v Černé Hoře) - Český tým už dávno vyrazil autobusem k letišti, ale Petr Jiráček zůstal jako poslední člen na stadionu v Podgorici. Přitom jako autor vítězného gólu proti Černé Hoře měl být jednou z ústředních postav postupových oslav.

Černá Hora - Česko (Jiráček) foto: Reuters

Dopingová kontrola ale hrdinovi fotbalové reprezentace změnila plány. "Musel jsem vypít asi pět litrů vody, než se to podařilo," vyprávěl, jak dlouho čekal na chvíli, než byl schopný odevzdat komisařům svůj vzorek moči. "Nešel jsem vůbec do šatny, ani jsem kluky neviděl," vyprávěl Jiráček, než začal dohánět zpoždění.

Co všechno letos zvládl Jiráček

- vybojoval s Plzní svůj první český titul

- poprvé si zahrál Ligu mistrů

- poprvé si zahrál za reprezentaci

- dal svůj první gól za reprezentaci

Chválu za autorství vyjimečného gólu bude jeden z klíčových hráčů mistrovské Plzně poslouchat ještě dlouho. Drzému způsobu, jakým se devět minut před koncem zápasu protáhl mezi domácímu obránci a zaznamenal jedinou trefu utkání, se sluší zatleskat. "Vůbec jsem nad tím na hřišti nepřemýšlel. Jen jsem zaznamenal, že se obránci pohybují vysoko a díky bohu to vyšlo," rozebral klíčovou akci zápasu ze svého pohledu.

V Podgorici se znovu potvrdilo, jak fascinující obrátky nabírá Jiráčkův vzestup. Před dvěma lety kopal důrazný záložník druhou ligu v Sokolově, na začátku minulé sezony patřil mezi náhradníky v Plzni. Dnes je oporou nejen v klubu hrajícím Ligu mistrů, ale dva měsíce po svém debutu v českém dresu má rázem pevnou pozici také v národním týmů. Z událostí, které ho potkaly za poslední rok, se mu hlava netočí. "Odpovídám na to dnes a denně. Beru to tak, jak věci přicházejí. Vážím si toho a užívám si to," řekl než opustil místo, kde přinesl slávu českému fotbalu.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat