28. března 2008 23:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Přiblížili se Slavii a už fantazírují

PRAHA Zatím poslední ligové kolo napovědělo, jak se zřejmě bude zbytek soutěže vyvíjet. Klíč nabízí srovnání koncertu, který předvedly Slavia a Baník, s upoceným domácím vítězstvím Sparty nad jedním z nejzoufalejších týmů letošního fotbalového jara. Boj o druhou příčku bude jistě ještě dramatický.

Ale bylo by chybou urputnou Spartu odepisovat. Před reprezentanty Chacharstánu má pořád náskok pěti bodů! Na druhou stranu rudé kůže z Letné čeká ještě derby se Slavií i zápas s Baníkem. Tedy pravděpodobně ztráta šesti bodů. Pro český fotbal je to ovšem dobrá vyhlídka. Sparťanská zkušenost by mohla pomoci získat v Poháru UEFA nějaký ten bod do národního koeficientu.

Samozřejmě, že se v řadách letenských příznivců (otevřených i tzv. odborníků) najdou jedinci, kteří budou ještě chvíli fantazírovat o titulu opojeni skutečností, že se jejich tým díky dosud milosrdnému losu přiblížil Slavii dočasně na dohled. To lze brát asi stejně vážně jako sdělení, že pravými majiteli Slavie jsou pánové Rosen a Doležal.

Ve skutečnosti si mohou titul prohrát červenobílí borci jen sami. Například pokud je v neděli přepadne charitativní nálada a podruhé se rozhodnou sponzorovat krmení pro předposlední klokany.

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Miloš Cihelka, Lidové noviny