8. května 2010 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Přijde klopýtnutí? Liberec zkusí zbrzdit Spartu v cestě za titulem

Stejně jako celý zápas, skončil souboj sparťana Kucky (vlevo) a libereckého Dejmka bez vítěze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stejně jako celý zápas, skončil souboj sparťana Kucky (vlevo) a libereckého Dejmka bez vítěze. | foto: ČTK

PRAHA Sparta musí klopýtnout, zní z Bazalů. Snad Baník zaváhá, hlásají zase na Letné. Dva nejlepší kluby ve fotbalové lize vbíhají do cílové rovinky. Čeká je předposlední zápas sezony. O prvenství se stále rve pražská Sparta s Ostravou. Zatím mají v tabulce stejně bodů, mírnou výhodu si drží Sparta s lepším skóre.

Jenže je tu i jedna komplikace. Spartu čeká zítra zápas v Liberci, kde nevyhrála už od roku 2004. Na stadion U Nisy nemá tým z Letné příjemné vzpomínky. Pokud by přibyla další, mohli by se svěřenci trenéra Jozefa Chovance s mistrovským titulem pravděpodobně rozloučit.

JAK VIDÍ LIGU SPARŤAN: KORUNA NÁM BUDE SLUŠET NEJVÍCE - CELÝ ČLÁNEK ZDE!

JAK VIDÍ LIGU BANÍKOVEC: SUDÍ POSÍLÁM HUBANA ZA ROVINU - CELÝ ČLÁNEK ZDE!

Ve stejnou dobu bude Baník řešit mnohem lehčí úkol: před vlastním publikem musí porazit nevýraznou Mladou Boleslav, která prohrála tři své poslední zápasy.

Liberec musí proměňovat šance
Ani Severočeši za sebou nemají úspěšné období. Zatímco loni bojovali o účast v předkole Ligy mistrů, právě končící sezonu pokazili a­jsou v tabulce až na desátém místě. O nic jim už zdánlivě nejde, daleko mají k sestupovým příčkám i­evropským pohárům.

"Přesto chceme vyhrát. Ročník se nám moc nepovedl a každé vítězství v­závěru ligy je poděkováním pro fanoušky a posílením našeho sebevědomí," přiznal záložník Petr Papoušek, že mají v Liberci motivace na rozdávání.

BILANCE

Sparta v Liberci nevítězí už šest let:
-  29. září 2008: Liberec – Sparta 3:0 

- 17. května 2008: Liberec – Sparta 4:3

- 6. listopadu 2006: Liberec – Sparta 0:0

- 20. srpna 2005: Liberec – Sparta 2:0

- 19. září 2004: Liberec – Sparta 0:1

- 13. září 2003: Liberec – Sparta 2:0

A tak společně vyhlašují, že Spartě hodlají cestu za titulem pořádně okořenit. "Zápas se Spartou má vždycky zvuk, nic jí neodpustíme," brojí Papoušek. "Pokud nastoupím, tak udělám úplně všechno proto, abychom soupeře přejeli." slíbil útočník Jan Nezmar. "Budu se nemilosrdně tlačit do každé šance."

Bude to potřeba, protože narazí na nejlepší ligovou obranu a Liberci se střílet góly příliš nedaří. V­ posledních pěti zápasech se jeho hráči trefili pouze třikrát.

"Víme, že Sparta zatím neprohrála a dostává málo branek. Ale nemůžeme si připouštět, že jí nedáme gól. Ty by byl předem prohraný souboj. Musíme věřit, že konečně proměníme šance, kterých si vytváříme dostatek," doufal Nezmar.

Pomoc pro Baník? Tak zápas neberou
Mohlo by se zdát, že pokud by si fotbalisté v liberecké kabině mohli vybrat, komu raději pomoci k titulu, ukázali by na Baník.

Podle vlastních slov jsou ale neutrální. "Ještě do středy hrály o titul také Jablonec s Teplicemi. Hodně kluků u nás fandilo jim. Teď nám je to už úplně jedno. Ani Sparta, ani Ostrava nehrají nijak nádherný fotbal. Na rozdíl od nás se jim ale daří vyhrávat," uznal Papoušek.

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?