29. září 2014 15:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hoří! Fotbalisty Bayernu Mnichov vyrušil v Moskvě noční poplach

Trenér Bayernu Mníchov Pep Guardiola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Bayernu Mníchov Pep Guardiola. | foto: Reuters

PRAHA Chystali se spát, ale místo toho je vyrušil požární poplach: „Hoří! Hoří!“ Fotbalisté Bayernu Mnichov i všichni další hosté luxusního hotelu Ritz-Carlton v Moskvě museli ven, než hasiči budovu důkladně prohlédli.

„Problém? Ne, vůbec. Bylo to, jako bychom se vrátili do školních let a zkoušeli jsme požární cvičení,“ usmíval se brankář Manuel Neuer o den později na tiskové konferenci.

Jeho tým se v Moskvě připravuje na druhé kolo Ligy mistrů. Zápas proti CSKA Moskva je na programu v úterý od 18 hodin středoevropského času, ale německý šampion přiletěl do Ruska netradičně už o dva dny dříve.

Přípravu narušil nečekaný poplach, který fotbalisty vyhnal do chladné moskevské noci. Hráči se tak choulili do teplých dek a když bylo jasné, že se do pokojů jen tak nevrátí, tak zamířili do nedaleké restaurace.

Zpátky na hotel, který je jen kousek od Rudého náměstí, mohli až za hodinu a půl. Trenér Pep Guardiola proto o hodinu prodloužil budíček. Pak už vše probíhalo podle plánu.

Trenér Bayernu Mníchov Pep Guardiola.

Trenér Bayernu Mníchov Pep Guardiola.

„Vůči CSKA Moskva máme velký respekt. Je to dobrý tým. Ale i tak myslíme jenom na tři body,“ uvedl útočník Robert Lewandowski.

Utkání proběhne před prázdnými tribunami. Ruský mistr totiž pyká za rasistické vzkazy fanoušků během loňského utkání proti Viktorii Plzeň. UEFA mu na jedno utkání evropských pohárů zavřela stadion.

„Zápas před prázdnými tribunami jsem nikdy nezažil. Musíme být ostražití,“ dodal Guardiola.

Petr Šedivý

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!