Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie -1 °C zataženo Předplatné LN
5. září 2011 17:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Přiznání viny? Olomouc stáhla odvolání proti trestu

Jaromír Gajda, ředitel Olomouce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Gajda, ředitel Olomouce. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Sigma Olomouc stáhla odvolání proti odečtu devíti bodů a pokutě čtyři miliony korun za korupci. Původně se chtěla bránit proti trestu za aféru kolem předloňského utkání s Bohemians Praha, nakonec ho však přijala.

Trest se ještě může změnit u dalších aktérů aféry gólmana Petra Drobisze a bývalého sportovního ředitele olomouckého klubu Jiřího Kubíčka, jejichž odvolání se bude projednávat 26. září.

"Přes tento procesní úkon nadále prohlašujeme, že se Sigma Olomouc nijak disciplinárně neprovinila a nadále plně podporuje svého hráče Petra Drobisze, který na svém odvolání trvá," stojí v prohlášení hanáckého celku na klubovém webu.

Zástupci Olomouce si stěžují na postup disciplinární komise, která v čele s předsedou Jiřím Goldou podle nich své rozhodnutí řádně neodůvodnila a nedoručila ho klubu v písemné podobě. "Z mailového doručení jakési kopie rozhodnutí je zřejmé, že rozhodnutí ani řádně odůvodněno není a nelze z něj zjistit důvody, které vedly disciplinární komisi k našemu potrestání, ani jak se vypořádala s naší obhajobou a provedenými důkazy. Stěží se lze do takto neurčitého a neodůvodněného rozhodnutí zodpovědně a řádně odvolat. Navíc za situace, kdy klub je trestán v návaznosti na údajné provinění jednoho hráče - Petra Drobisze, když sám má informace pouze zprostředkované," uvedla Sigma v dokumentu, jímž doprovodila stažení odvolání.

Potrestaného brankáře Drobisze nahradí Zlámal

Brankář Zdeněk Zlámal posílil Olomouc. Pětadvacetiletý gólman bude na Hané hostovat do konce sezony z italského Udine. V týmu by měl nahradit Petra Drobisze, který dostal osmnáctiměsíční trest za údajnou korupci. Zlámal měl do Olomouce namířeno už v letní přestávce, tehdy ho však Udine nakonec poslalo na hostování do Bari. Situace se změnila a bývalý brankář Slavie, Liberce, či španělského Cádizu zamířil do české ligy. V ní dosud Zlámal, který s Udine v roce 2009 podepsal pětiletou smlouvu, odchytal 72 zápasů.

Brno - Olomouc (Peter Drobisz)

Potrestaný brankář Olomouce Petr Drobisz

Olomouci se také nelíbí, v jakém složení by odvolací a revizní komise o případu rozhodovala. "O tak zásadní věci by ORK nerozhodovala zjevně celá, ale jen její část. Po vyloučení členů Ondřeje Lněničky ('bývalý' právní zástupce Bohemians Praha a jejich majitele pana Kapra, který navíc v trestním řízení vystupoval jako svědek zjevně v neprospěch Petra Drobisze) a Jaroslava Němečka (právní zástupce Jiřího Kubíčka) by zbyli již jen tři členové komise. Navíc jeden z těchto členů je dle našich informací soudce Nejvyššího soudu České republiky, přičemž nepovažujeme ani za vhodné ani za zákonné, aby s ohledem na probíhající trestní řízení se jakýkoliv soudce v této věci vyjadřoval či činil rozhodnutí mimo jednací síň soudu," konstatovalo vedení klubu.

Olomoucký brankář Drobisz byl potrestán zákazem startu na 18 měsíců a pokutou 200 tisíc korun. ORK zatím nestihla vyslechnout všechny svědky, proto rozhodnutí o jeho odvolání odsunula na příští zasedání. Kubíček se zatím neodvolal. Rozhodnutí disciplinární komise se k němu dostalo později, proto mu stále běží lhůta na odvolání. Pokud tak učiní, bude jeho případ rovněž projednáván 26. září.

Podle rozhodnutí disciplinární komise FAČR se Olomouc v květnu 2009 pokusila uplatit střížkovské Bohemians částkou 300 tisíc korun, přičemž Drobisz peníze soupeři předal. Případ se řeší také u civilního soudu.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...