7. října 2010 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pro Skoty už nejsme nebezpeční jako dřív, ví brankář Hamiltonu Černý

Tomáš Černý v dresu Hamiltonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Černý v dresu Hamiltonu. | foto: www.acciesfc.co.uk

PRAHA Že česká fotbalová reprezentace už není tolik nebezpečná jako před lety, už vědí i za kanálem La Manche. „Jména jako Čech či Rosický v nich ale stále vzbuzují respekt,“ vypráví Tomáš Černý (25), brankář skotského Hamiltonu.

Jak ve Skotsku, kde už tři roky hrajete, vnímají sílu českých fotbalistů?
Cítí, že procházíme určitým generačním přechodem a budujeme nový tým. Vědí, že náš nároďák není tak silný jako před čtyřmi či pěti lety. Četl jsem noviny, poslouchal rádio a oni to berou tak, že mají v Praze šanci nějaký dobrý výsledek uhrát.

Čtěte také

Takže se současného výběru trenéra Michala Bílka nebojí?
Jména jako Petr Čech či Tomáš Rosický v nich pořád vzbuzují respekt. S remízou z Edenu by podle mě byli spokojení, ale oni věří, že mohou vytěžit i víc. Nejsme pro ně už tak nebezpeční jako dřív.

Aby ne, vždyť nad Čechy v únorovém přátelském utkání zvítězili 1:0...
Budete se divit, ale o tom zápase jsem tu neslyšel jedinou zmínku. Oni se soustředí hlavně na pátek a zpátky se moc neohlíží.

Bavíte se o vzájemném kvalifikačním utkání i se spoluhráči v Hamiltonu?
V šatně si ze sebe vždycky děláme srandu. Kluci v posledních letech moc úspěchů nezažili. Strašně slavili, když Skotsko doma před šedesáti tisíci diváky vyhrálo gólem v sedmé minutě nastavení zářijový zápas s Lichtenštejnskem. Musel jsem se jim až smát.

Dokumentuje to, že ani Skotsko není poslední roky v ideálním rozpoložení?
Jsou ve fázi čekání na úspěch, který opravdu potřebují. Jejich národnímu týmu se poslední dobou nedaří, a tak teď mají obrovskou radost z každé výhry. Doufají, že kvalifikaci dobře rozehrají a budou bojovat o postup na evropský šampionát až do posledního zápasu.

Myslíte, že k tomu v pátek udělají další krok?
Věřím, že vyhrajeme my. Český tým má potenciál, a pokud předvede, co všechno v něm je, měl by Skotsko porazit.Nebude to ale nic lehkého. Soupeř bude bránit a spoléhat na protiútoky. Výsledek nebude v žádném případě jednoznačný.

Najdete na Lidovky.cz