6. listopadu 2015 13:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nominaci fotbalové reprezentace doplní i kritizovaní Procházka a Krejčí

HLAVIČKOVÝ SOUBOJ. Ladislav Krejčí (vlevo) vs. Bauržan Džolčijev. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy HLAVIČKOVÝ SOUBOJ. Ladislav Krejčí (vlevo) vs. Bauržan Džolčijev. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

PRAHA Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba před přípravnými zápasy proti Srbsku a Polsku dodatečně povolal Ladislava Krejčího, Martina Pospíšila a Václava Procházku. Kádr je nyní kompletní, má třiadvacet členů.

Kouč Vrba už při úterní tiskové konference avizoval, že po čtvrtečních zápasech Evropské ligy povolá ještě tři hráče - dva záložníky a obránce.

Sparťanský záložník Krejčí je stabilním členem národního týmu. V aktuální sezoně se potýká s výkyvy formy, ale čtvrteční utkání proti Schalke (1:1) zvládl obstojně.

Jablonecký záložník Pospíšil nastoupil za národní tým zatím jen ve dvou zápasech, naposledy v přípravě proti Slovensku (0:1).

Také plzeňský obránce Procházka patří k obvyklým členům reprezentace, byť ani on v posledních měsících nemůže pochlubit stabilní formou. Je však zkušený a navíc jde o konstruktivního stopera, ne „bořiče“.

Vrací se Limberský, po delší době i Vacek

Vrba oznámil hlavní část nominace v úterý. Po čtyřech letech se pozvánky dočkal záložník Vacek, kterému se daří v Polsku. Do mužstva se vrátí rovněž obránce Limberský, jenž poslední sraz vynechal jako trest za nevhodné gólové oslavy jen pár dnů po autonehodě pod vlivem alkoholu.

Česko půjde do přípravných zápasů s většinou zkušených opor včetně brankáře Čecha. Kvůli zranění chybějí jen kapitán Rosický a útočník Lafata.

Reprezentace může hrát přátelské zápasy, protože na mistrovství Evropy 2016 postoupila přímo a baráž se jí netýká. Srbsko přivítá v pátek 13. listopadu v Ostravě a v Polsku bude hrát v úterý 17. listopadu.

Najdete na Lidovky.cz