26. června 2008 11:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Protest, který nebyl vidět

Protest bez diváků.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protest bez diváků. | foto: ČTK

BASILEJ Ve včerejším semifinále Německo - Turecko vběhl na hřiště výtržník. Že si tento moment nevybavujete? Chlapík s tričkem "Tibet není Čína" si totiž nevybral správný moment ani turnaj.

Hned poté, co Turci srovnali v 86. minutě stav utkání na 2:2, vběhl na hřiště proplešatělý chlapík se zelený tričkem, kterému dominoval nápis "Tibet is not China". Než ho dokázala ochranka skolit podařilo se mu přeběhnout většinu hřiště.

Proti okupaci Tibetu se v poslední době v souvislosti s Olympijskými hrami v Pekingu protestuje hodně. Náš člověk si ale vybral špatný moment a špatný turnaj.

Špatný moment to byl, protože v té době kvůli výpadku televizního signálu většina diváků musela sledovat tváře odborníků ve studiích jednotlivých televizí.

Špatný turnaj, protože UEFA všechny podobné záležitosti důsledně cenzuruje, takže nám tento moment zůstal skryt i ve všech opakování.

Ještě, že máme ty nezávislé fotografy.

Lidovky.cz

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.