19. června 2008 15:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

První čtvrtfinále odehrají Portugalci a Němci

Bitva na hřišti i v hledišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bitva na hřišti i v hledišti. | foto: Lidovky.cz

Fotbalové mistrovství Evropy dnes vstoupí do vyřazovací fáze. První čtvrtfinálový zápas obstarají v Basileji Němci a Portugalci a před jejich duelem je patrné, že v mnohem lepším rozpoložení je tým z Pyrenejského poloostrova. I sami Němci se nezvykle pasovali do role outsiderů.


Zatímco portugalské mužstvo kolem hvězdného Cristiana Ronalda mělo jistý postup už po dvou zápasech v základní skupině, Němci, které bookmakeři před turnajem pasovali na hlavní favority, si jej zajistili až výhrou v závěrečném souboji s Rakouskem.


Navíc ve čtvrtfinále bude pouze na tribuně sedět potrestaný kouč Joachim Löw, místo nějž německé mužstvo povede asistent Hansi Flick, a až těsně před utkáním se rozhodne, zda zranění pustí do hry kanonýra Lukase Podolského a záložníka Torstena Fringse.
Oba soupeři se naposledy utkali v souboji o třetí místo na MS 2006, po vítězství 3:1 se tehdy radovali domácí Němci.

Úvodní čtvrtfinále začne v Basileji ve 20:45, zápas bude řídit švédský rozhodčí Peter Fröjdfeldt.

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
Konec utkání.
59:35
Anttila útočil na hattrick, přejel červenou čáru tak, aby nebyl icing, ale minul prázdnou branku o kousek!
59:30
Hra je opět před Lankinenem, Kanaďané však těžko hledají cestu ke střelbě.

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...