Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
7. listopadu 2011 18:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

První trénink před baráží proběhl i s Barošem

 - Milan Baroš (vpravo) trénoval v Praze se spoluhráči před fotbalovou baráží o účast na mistrovství Evropy proti Černé Hoře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy - Milan Baroš (vpravo) trénoval v Praze se spoluhráči před fotbalovou baráží o účast na mistrovství Evropy proti Černé Hoře. | foto: ČTK

PRAHA Čeští fotbalisté se prvního společného tréninku na páteční barážové utkání s Černou Horou zúčastnili téměř v kompletním složení i s Milanem Barošem, kterého trápí lýtkový sval. Většinu tréninku vynechal stoper Roman Hubník, který individuálně rehabilitoval uvnitř strahovského stadionu. Přípravy se nezúčastnili jen Jan Rezek a Petr Čech, kteří se k týmu připojí později.

Kromě Baroše a Čecha, který má zlomený nos, mají zdravotní komplikace také Jan Rajnoch, Hubník a Tomáš Pekhart, podle týmového lékaře Petra Krejčího to není nic neobvyklého. "Při těchto listopadových termínech je to běžné. Podzimní sezona se blíží ke konci, a tak zdravotní komplikace přibývají," prohlásil Krejčí.

Čech na operaci nemusí

Další vyšetření brankáře Petra Čecha potvrdilo, že česká reprezentační jednička nemusí se zlomeným nosem na operaci. Nad jeho startem v pátečním prvním utkání baráže o mistrovství Evropy proti Černé Hoře na Letné stále visí otazník.

Gólman Chelsea kvůli zranění ze sobotního zápasu anglické ligy chyběl na srazu národního týmu v Praze, protože mu lékaři zakázali letecký přesun. Zůstává v Londýně a čeká, až mu v Miláně vyrobí speciální ochrannou masku.

Největší starosti mu dělá především stav brankáře Čecha, který si v sobotním utkání s Blackburnem zlomil nos a nyní si nechává vyrobit speciální obličejovou masku, která by zraněné místo měla ochránit. "Takhle narychlo jsme v Česku nesehnali firmu, která by masku vyrobila a také s tím nemáme zkušenosti. Proto se do toho vložila Chelsea, která má kontakt na firmu v Miláně, kde si ji Petr v úterý nechá vyrobit. Ve středu či ve čtvrtek přiletí a uvidíme, jestli ho to nebude limitovat. Podle toho se rozhodneme o jeho startu," uvedl Krejčí.

Pozitivnější zprávu mu dalo vyšetření Baroše. Magnetická rezonance nepotvrdila informace o hematomu a prasklině ve svalu. "Není tam krvácení ani porušení svalu. To je dobře a Milan zůstává dál v přípravě. Při běhání ho to neomezuje, ale uvidíme při hře. Nyní se mu bude věnovat naše rehabilitační parta," prohlásil Krejčí. Nad Barošovým startem je ale pořád otazník. "Má tréninkový výpadek a zatím si byl jen sám párkrát zaběhat. Je na trenérech, aby se rozhodli, jak ho využijí," dodal lékař.

Na tréninku Baroš většinou jen vyklusával spolu s kondičním trenérem Alešem Kaplanem a po 45 minutách hřiště opustil. V případě Čecha si Krejčí myslí, že ho zranění nosu limitovat nebude. Obává se však, aby se toho nesnažil využít soupeř. "Hrát se s tím dá. Jen to při zásahu hodně bolí. Ale není tak velká pravděpodobnost, že by ho do toho někdo hned znovu trefil. Na druhou stranu je to důležité utkání a mohlo by k tomu dojít úmyslně," míní lékař českého týmu.

Tréninku se zúčastnil i kapitán Tomáš Rosický, u kterého panovala obava z nachlazení, podle Krejčího je však v pořádku. "Tomáš vypadá výborně. Žádný problém mi nehlásil," dodal Krejčí. Národní tým se bude až do středy připravovat na Strahově, ve čtvrtek už absolvuje přípravu v letenské Generali Areně, kde se v pátek bude utkání s Černohorci hrát.

ČTK
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...