Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Půjde Petržela před disciplinárku? Fanoušci hráče odsoudili, svaz ne

Sport

  14:05
PRAHA - UVNITŘ ANKETA. Nejvyšší fotbalová soutěž má hned po prvním jarním kole o čem mluvit. Ve 44. minutě zápasu mezi Plzní a Hradcem Králové šlápnul po prohraném osobním souboji domácí Milan Petržela na protihráče Jiřího Poděbradského. Fanoušci mají jasno: byl to úmysl a nesportovní chování, plzeňský rychlík by měl pykat. Sudí Hrubeš ale hráči neudělil ani žlutou kartu a zdaleka není jisté, zda případ bude řešit disciplinární komise svazu.

Petržela šlápnul na Poděbradského.

O co v celém případě jde? Plzeňský Milan Petržela v prvním jarním kole dohrával souboj s hradeckým Jiřím Poděbradským. Ten osobní souboj vyhrál a Petržela následně na ležícího protihráče šlápnul. Sudí Karel Hrubeš ale situaci jako nesportovní chování neposoudil, Petrželovi neudělil ani žlutou kartu, incident nezanesl do zápisu.

Anketa

Šlápnul Petržela na soupeře úmyslně?

Ano, první náznak byl jasný, kopnul do soupeře. 245
Ne, bylo to nechtěné. 67

To učinil až delegát duelu Miroslav Mauerer. Případem se nyní bude zabývat komise rozhodčích v čele s Luďkem Macelou. "Prošetříme všechny situace z prvního jarního kola. Pokud někdo ze sudích pochybil, potrestáme ho, pokud bude třeba předat podnět disciplinární komisi podnět pro zahájení řízení s hráčem, uděláme to," vysvětlil šéf rozhodčích.

OHLASY FANOUŠKŮ

"To šlápnutí si mohl odpustit. Hrozná blbost. Přijdeme o něj na několik zápasů," lituje plzeňský příznivec Andrej na stránkách fcviktoria.cz. "Petržela na něj úmyslně šlápnul, rozhodně to sportovní nebylo. Nějaký trest možná přijde a asi i zaslouženě," doplnil JirkaVilem.

Já bych mu stopku nedával, ale podmínku do konce ligy s tím, že pokud něco podobného (úmyslného) předvede, tak dostane automaticky stop na deset zápasů," přidává další příznivec. Tuto možnost ale nepovolují fotbalové řády.

"Tak jak to disciplinárka posoudí? Řekl bych, že to odročí a trest nikomu nedají max. pokutu. Jo, kdyby to tak udělal Řepka nebo někdo ze Sparty," napsal Honza Matoušek na facebooku (skupina FOTBAL).

"Jestli Petržela nedostane nic za takovouhle prasárnu, tak už nemám slov. Řepka dostal za NIC sedm zápasů stop!" dodal sparťanský fanoušek Mašek.

"Petrželo, ty svině, ty zrůůůdo," napsal Michal na hradeckém webu. "Tohle si budeme pamatovat," pohrozil Dort.

Podle všeho právě na něm závisí, zda bude disciplinární řízení s Petrželou zahájeno. Z hradeckého klubu totiž žádný podnět na svaz nepřišel a ani nepřijde. "Já bych v tom nic neviděl," prohlásil již v neděli šéf hradeckého klubu Richard Jukl, ve stejném tónu mluvil i Poděbradský. "Bylo to v zápalu boje, úmysl bych v tom neviděl, Milan se mi hned omlouval, tím to pro mě skončilo," řekl hradecký plejer.

Ve stejném duchu mluví pochopitelně i Petržela. "Po souboji u lajny spadl Poděbradský na zem, já jsem k němu byl otočený zády. Pak jsem se chtěl otočit zpátky do hřiště, měl jsem nakročeno a nechtěně jsem na něho šlápl. Ten došlap už nešel změnit. Samozřejmě v tom tedy nebyl žádný úmysl. Že bych na něj chtěl schválně dupnout nebo ho zranit, to určitě ne. Hned jsem se mu také omlouval," řekl v rozhovoru pro deník Sport český reprezentant.

Celý případ se vyřeší do čtvrtka, kdy má své pravidelné zasedání disciplinární komise ČMFS. "Nespíme tu, pracujeme. Vše prošetříme a ve čtvrtek se vše dozvíte vy novináři i fanoušci. Pokud někdo podá podnět pro disciplinární řízení s Petrželou, budeme jej řešit, případně můžeme případ posoudit i sami bez dalšího podnětu," vysvětlil pro LN kroky disciplinárky její mluvčí Jaroslav Kolář.

Petrželovi by v případě předvolání před tribunál a projednávání případu jako nesportovní chování hrozilo podle trestního sazebníku zastavení činnosti na 2 týdny až 4 měsíce. I v případě nejnižší sazby by tak přišel jeden z klíčových mužů Vrbovy party o netrpělivě očekávaný duel mezi Plzní a Spartou. Ten je na programu, které je na programu za dva týdny v sobotu 12. března.

NA VIDEO SE PODÍVEJTE ZDE!

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat