28. dubna 2008 16:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pulpit byl odvolán

Výkony fotbalistů Olomouce vedení klubu nepotěšily. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výkony fotbalistů Olomouce vedení klubu nepotěšily. | foto: ČTK

OLOMOUC Fotbalisty Sigmy Olomouc nepovede v závěrečných třech kolech prvoligové soutěže dosavadní trenér Martin Pulpit. Vedení klubu se po nedělní prohře 0:2 v Jablonci rozhodlo dát současnému kouči předčasnou dovolenou s platností od dnešního dne.

Vedením mužstva byl pověřen Pulpitův asistent Jiří Fryš. Informoval o tom klubový web. Jednačtyřicetiletý Pulpit tak nedokončí celou sezonu při svém prvním angažmá v nejvyšší soutěži. Už minulý týden vedení Sigmy před duelem v Jablonci oznámilo, že neuplatní opci a s Pulpitem před další sezonou neprodlouží smlouvu.


Od příštího soutěžního ročníku by mužstvo prý mohl převzít Zdeněk Psotka, současný šéftrenér olomoucké mládeže. Šéfové klubu nebyli spokojeni s herním projevem ani výsledky prvního týmu, který pod Pulpitovým vedením ve 27 odehraných zápasech jen sedmkrát zvítězilo a vstřelilo jen 18 branek, což je nejméně z celé soutěže.

Pulpit měl odejít až po sezoně, ale nepovedené vystoupení v Jablonci konec jeho angažmá uspíšilo. Ušetřeni ale nezůstali ani hráči samotní. Ti dostali od vedení pokutu ve výši 300 tisíc korun. "Za výhru v Jablonci by stejnou částku hráči jako prémii dostali, takto ji musí naopak zaplatit. Mají však podmínku. Pokud v posledních třech kolech budou fotbalem diváky bavit, tak ji mohou smazat. Za každý zápas 100.000," řekl ČTK sportovní ředitel Sigmy Olomouc Jiří Kubíček.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)