17. června 2008 16:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rada na reprezentaci nemyslí

Asistent trenéra reprezentace Karel Rada (vpravo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Asistent trenéra reprezentace Karel Rada (vpravo) | foto: ČTK

PROBOŠTOV Fotbalový trenér Petr Rada na sobě nedává znát, že je nejvážnějším kandidátem na uvolněný post reprezentačního kouče. Dva dny po vyřazení národního týmu z mistrovství Evropy dnes trenér Teplic uvítal své klubové svěřence na stadionu, odjel s nimi na kraj města a pak už jen zamyšleně sledoval, jak 27 fotbalistů krouží dlouhé minuty po hřišti.

Na začátku letní přípravy probíhalo všechno jako loni, to se ale může brzy změnit. "Vnímám to, ale nezabývám se tím," řekl Rada, který o své budoucnosti odmítá spekulovat. "Tohle je záležitost určitých médií. Samozřejmě, určití kandidáti byli a já mezi nimi jsem, zbytek je ovšem na výkonném výboru," prohlásil dosavadní reprezentační asistent. Nepřemýšlí prý ani nad tím, jak by se zachoval, kdyby volba skutečně padla na něj.

"Samozřejmě, protože místo reprezentačního kouče je přece pro každého trenéra velkou ctí a oceněním. A také nesmírnou odpovědností, to se ví," uvedl. Spekulovalo se, že jedinou alternativou k Radovi je Zdeněk Zeman, který od roku 1969 žije v Itálii. Rada to zpochybňuje. "Myslím, že kandidátů je víc. Rozhodující slovo má výkonný výbor, který si asi teprve potom vybere nějaké
kandidáty pro užší jednání," řekl Rada.

"Skončila určitá etapa a s ní jeden z nejlepších trenérů v Česku, jehož přínos pro reprezentaci oceníme asi až časem. O to těžší to bude mít jeho následovník," prohlásil letos padesátiletý kouč. Naznačil však, že se s odcházejícím Karlem Brücknerem rozhodně neloučí. "Myslím, že jsme se neviděli naposledy a určitě se stýkat budeme i dál," dodal.

Rada se teď chce soustředit na práci v klubu a na reprezentaci vůbec nemyslet. "Když jsem byl dneska ráno na cestě do Teplic, měl jsem v hlavě už jenom je," tvrdil. Přiznal nicméně, že zklamání z nedělní Ženevy hned tak nevyprchá. "Není to otázka jednoho dvou dnů, závěr byl výjimečný a hořký, tohle jen tak nevstřebáme," uvedl. "Bolí mě, že jsme ten závěr nezvládli," prohlásil Rada.

ČTK