19. listopadu 2008 23:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rada: O přestávce jsme nepanikařili

Zamyšlený Petr Rada. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zamyšlený Petr Rada. | foto: ČTK

SERRAVALLE Trpělivý a koncentrovaný výkon pomohl českým fotbalistům k povinné výhře na hřišti San Marina. Po třígólovém vítězství to tvrdil trenér Petr Rada i jeho svěřenci. Důležité prý bylo, že ani po promarněném poločase mužstvo nepropadlo panice a dál šlo svou cestou za očekávaným vítězstvím.

Zápas se odehrával ve velkém chladnu, ale český kouč ho absolvoval pouze v saku a ani po utkání nepřijal nabízenou teplou bundu. Dění na trávníku ho zahřálo dostatečně a měl radost, že reprezentanti k utkání přistoupili podle jeho představ. "Věděli jsme, že soupeř bude zlobit do chvíle, dokud bude mít síly. Mohli jsme si ale čekání na vítěznou cestu zkrátit, pokud bychom proměnili šanci po první čtvrthodině," připomněl akci, po níž pálil Libor Sionko mimo branku.

Z dnešního utkání ale nehodlá dělat velké závěry. "Jsem rád, že k němu hráči přistoupili zodpovědně. I když mohla být naše výhra ještě výraznější, určitě je to dobrý krok před zimní pauzou. Je třeba si uvědomit, že stále máme hodně zraněných, a další jsme nechtěli riskovat. I proto nehrál Grygera, kterého ráno trochu táhnul sval. I proto odstoupil dříve Polák, který už také cítil potíže," vysvětlil Rada.

Při bilancování podzimu si prý uvědomuje, že bodů už mohla mít reprezentace více. "Jsem rád, že jsme se dostali do popředí tabulky, ale rozhodující zápasy teprve přijdou v příštím roce. Pokud se uzdraví naši marodi, určitě bude naše hra vypadat lépe," míní kouč.

Z hlediště to vypadalo, že hráči už pomalu ztráceli klid, ale opak byl pravdou. "Právě že vůbec ne, o pauze nebyla žádná panika a tušili jsme, že v druhém poločase se už prosadíme. Tím lépe, že to bylo hned po změně stran," liboval si Zdeněk Pospěch, který vstřelil první reprezentační gól.

"Mám z něj samozřejmě radost, ale ještě větší z toho, že znamenal definitivní uklidnění pro mužstvo," připomněl svoji parádní trefu na 2:0. Podzim prý mohl skončit lépe, než se sedmi body. "Ale na druhou stranu nemáme vůbec špatnou výchozí pozici a je jen dobře, že máme všechno ve své moci," usmíval se záložník FK Kodaň.

Radost z premiérové trefy si užíval i slávista Tomáš Necid, jenž se jí dočkal už po 17 minutách svého debutu. "Samozřejmě ten gól mi tu premiéru hodně osladil, ale šel jsem na hřiště hlavně s pocitem, abych si ten první zápas užil. Že jsem vstřelil branku, to je pouze odměna navíc," uvedl devatenáctiletý útočník.

Záložník Radoslav Kováč byl autorem klíčové první branky, ale přiznal, že míč netrefil, jak si přál. "Šel jsem do něj čelem, ale on nějak sjel a byla z toho branka nosem. Jak padne, není rozhodující. Pak už jsme neměli problém zápas dovést do vítězného konce, jim s každým soubojem docházely síly. Hráli jsme sebevědomě, počkali si na klíčové okamžiky a před zimou na tom nejsme zase tak špatně," míní hráč Spartaku Moskva, který se dočká zimní dovolené už za týden, až skončí ruská liga.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR ROZVODNÝCH SÍTÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz