Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rada povolal Slepičku a Drobného

Sport

  13:09
PRAHA - Překvapivé nováčky zvolil reprezntační trenér Rada do svého výběru pro začátek kvalifikace na mistrovství světa. Do nominace se vešli útočník Slepička a obránce Drobný.

Sparťan Slepička v zápase s Boleslaví.

Bez dvou klíčových opor posledních let se musí obejít čeští fotbaloví reprezentanti v úvodu kvalifikace mistrovství světa.

V utkání v Severním Irsku 10. září nenastoupí zraněný kapitán týmu Tomáš Rosický ani útočník Jan Koller. V nominaci jsou poprvé sparťanský útočník Miroslav Slepička a brankář Jaroslav Drobný z Herthy Berlín. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil reprezentační kouč Petr Rada.

Zároveň útočník Jan Koller potvrdil svůj úmysl definitivně ukončit reprezentační kariéru. Nejlepší střelec české reprezentační historie to řekl v telefonickém rozhovoru s trenérem Petrem Radou.

Ve dvacetičlenné nominaci chybí také Marek Matějovský, který stále léčí zraněný kotník. Rada tak zvolil podobný výběr, který v minulém týdnu uhrál velmi lichotivou remízu 2:2 v Anglii. Premiérové nominace se dočkali brankář Jaroslav Drobný z Herthy Berlín a sparťanský útočník Miroslav Slepička, do týmu se vrací i uzdravený Libor Sionko z FC Kodaň. Ve srovnání se zápasem ve Wembley chybějí Stanislav Vlček a Michal Papadopulos.

Kvalifikace o účast na světový šampionát v Jihoafrické republice startuje tradičně dvojzápasem, ale první termín v sobotu 6. září mají Češi volno. Na ten den si proto trenér Rada naplánoval tréninkový zápas proti týmu Českých Budějovic, jež se bude hrát od 17:00 na pražském Strahově. Hráči budou během přípravy bydlet na zámku ve Štiříně a trénovat na hřišti v nedaleké obci Kunice.

Nominace pro zápas v Severním Irsku:

Brankáři: Petr Čech, (Chelsea) Daniel Zítka (Anderlecht), Jaroslav Drobný (Hertha Berlín)  0  0
Obránci: Zdeněk Grygera (Juventus Turín), Marek Jankulovski (AC Milán), Michal Kadlec (Bayer Leverkusen), Zdeněk Pospěch (FC Kodaň), David Rozehnal (Lazio Řím), Tomáš Ujfaluši (Atlético Madrid)
Záložníci: David Jarolím (Hamburger SV), Radoslav Kováč (Spartak Moskva), Jaroslav Plašil (Osasuna Pamplona), Jan Polák (Anderlecht), Jan Rajnoch (Mladá Boleslav), Radek Šírl (Zenit Petrohrad), Libor Sionko (FC Kodaň)
Útočníci: Milan Baroš (Galatasaray), Martin Fenin (Eintracht Frankfurt), Miroslav Slepička (Sparta Praha), Václav Svěrkoš (Baník Ostrava)

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...