Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řádění fanoušků na Slavii: 24 stíhaných lidí, 700 tisíc škody

Sport

  14:41
PRAHA - Kvůli výtržnostem při pohárovém zápasu mezi fotbalisty Slavie Praha a Olomouce, který zůstal 5. května nedohrán, policie stíhá již 24 lidí. Všichni čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci s až tříletou trestní sazbou. Jeden člověk je stíhán i za násilí proti úřední osobě, tomu hrozí až čtyři roky vězení, další i za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu mohou soudy vyměřit až šest let vězení.

Fanouška Slavie odvádí policie. foto: ČTK

Celková škoda, která při řádění fanoušků v Edenu vznikla, byla vyčíslena na 700 tisíc korun, informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Kriminalisté podle ní obviněné odhalili na základě videodokumentace, kterou pořídila sama policie, nebo ji získala z dalších zdrojů. Policisté odhalili i lidi, kteří si maskovali obličej nebo se při výtržnostech převlékali. Kriminalisté podle mluvčí dokumentaci dál vyhodnocují a je možné, že se podaří identifikovat i další podezřelé z přestupků nebo trestných činů.

Fanoušci Slavie na hřišti v Edenu.

"Většina diváků tehdy během poločasové přestávky neoprávněně vnikla na hrací plochu, kde následně docházelo k demolování zařízení stadionu, byla poškozena konstrukce tunelu mezi hráčskými kabinami a hrací plochou. V prvním patře došlo k rozbití skleněných výplní čelní stěny VIP salónu, zničení telekomunikačního a dalšího zařízení. Poškozeny byly také toalety, sedadla a další zařízení stadionu," popsala Miklíková rozsah škod.

Úvodní duel semifinále Ondrášovka Cupu předčasně ukončily výtržnosti slávistických fanoušků, protestujících proti nejasné situaci v zadluženém klubu, kterému hrozil kvůli původnímu neudělení licence pád z první ligy. Domácí příznivci dvakrát obsadili hřiště. Výkop nejprve pozdrželi téměř o půlhodinu, v poločasové pauze se pak druhý protest zvrhl ve vlnu násilností a pokusu o napadení klubového vedení.

Následoval zásah policie. Slavia byla potrestána pokutou 750 tisíc korun a zavřením hlediště ve třech domácích utkáních. Nedohraný zápas byl zkontumován 3:0 ve prospěch Olomouce, která pak v odvetě potvrdila postup do finále.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!