Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rajtoralovi démoni. Pral se s dluhy, hazardem i krachem dlouholetého vztahu

Sport

  6:00
PRAHA - Jestli si někdo prošel ve své kariéře opravdovými těžkostmi, pak je to František Rajtoral. Během angažmá v Ostravě ho na víc než půl roku zbrzdil v kariéře únavový syndrom, před dvěma lety jej opustila přítelkyně Petra, s níž žil šest roků. K depresi se přidala závislost na hazardních hrách a z nich plynoucí dluhy. A v závěrečné fázi během angažmá v Gaziantepsporu i samota.

František Rajtoral. foto: Reuters

Smarty opět pobuřuje. Den po smrti Rajtorala ‚oběsil‘ u večeře hokejistu

Všechny tyto problémy se Rajtoral rozhodl v neděli večer vyřešit sebevraždou, když se podle tureckých médií měl oběsit na pásku od kalhot. V bytě v tureckém Gaziantepu údajně nezanechal ani dopis na rozloučenou, pouze dlouhý seznam dluhů.

Přitom všichni bývalí spoluhráči jednatřicetiletého příbramského odchovance se shodují v tom, že byl Rajtoral v partě velmi oblíbený, nezkazil totiž žádnou legraci a bylo na něj až nebývalé spolehnutí.

Už v Ostravě se o něm však říkalo, že trpěl výkyvy nálad, jednou přišel na trénink vysmátý a podruhé s ním nebyla řeč.

Během angažmá v Plzni ale Rajtoral velmi rychle zapadl do party, byl u všech čtyř ligových titulů i u dvou postupů do Ligy mistrů. Na začátku probíhající sezony se však rozhodl odejít do Gaziantepsporu, kde měl brát v přepočtu milion korun měsíčně.

Lidé za Rajtorala zapalují v Plzni svíčky.
Lidé za Rajtorala zapalují v Plzni svíčky.

Už před lety se totiž mluvilo o tom, že Rajtoral měl finanční problémy, pomoc mu prý mělo nabídnout vedení klubu, on se vše snažil vše vyřešit sám se svou přítelkyní.

Ta jej však v roce 2015 opustila a Rajtoral byl na řešení dluhů sám. Od loňského podzimu měl mít obstavený účet, dlužit měl finančnímu úřadu, stejně tak na sociálním a zdravotním pojištění, měl leasingové smlouvy na pět aut, splácel hypotéku.

Navíc Rajtoral nesnášel dobře ani fakt, že zmíněná Petra začala chodit s bývalým fotbalistou Slavie Marcelem Gecovem, a proto se rozhodl odejít spolu s Danielem Kolářem do Turecka.

Tomu však byla rozvázaná smlouva a Rajtoral zůstal ve městě blízko hranic se Sýrií sám. Přitom se prý v příštím týdnu měl vrátit zpět do Česka...

Podívejte se, jaký vzkaz napsala na Facebook dlouholetá přítelkyně Petra:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat