Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rakouský tisk vyhrocuje náladu před zápasem s Němci

Kdo bude slavit? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo bude slavit? | foto: AFP

VÍDEŇ Z hlediska rakouského spolupořadatele Eura 2008 bude pondělní utkání s Německem s největší pravděpodobností vrcholem celého šampionátu. To se sice předpokládalo už předem, ale skutečnost, že v zápase má ještě Rakousko šanci postoupit a dokonce Německo vyřadit, dává události dodatečný náboj.

Alpská republika, která bere všechna sportovní klání s velkým sousedem nesmírně prestižně, žije už od čtvrteční remízy s Polskem v napjatém očekávání pondělního vídeňského duelu. Atmosféra se vyhrocuje a přispívá k tomu i rakouský tisk.
    

Ten dnes široce připomíná všechny "přezíravé" a "urážlivé" výroky, které v minulosti z německé strany na adresu Rakouska zazněly. Cituje například bývalého vynikajícího fotbalistu a nynějšího televizního experta Günthera Netzera, který řekl, že rakouský tým nemá žádnou úroveň. Jiný internacionál Paul Breitner zase prohlásil, že jen málo Rakušanů má ve fotbale smysl pro realitu. Deník Bild pak hodnotil rozlosování finálové části Eura jako volný los pro Německo až do finále.
    

Jenže po porážce Němců s Chorvaty je všechno jinak a rakouské listy dnes nešetří titulky jako "Bude pýcha potrestána?", "Německé urážky rakouského týmu by se mohly vymstít" nebo "Pro Němce by mohl přijít hluboký pád z vysokého koně". Ke starým přehlíživým titulkům z německého tisku jsou dnes přidávány aktuální, v nichž se najednou objevují obavy z výsledku pondělního zápasu.
    

A samozřejmě je znovu ve všech pádech skloňována Córdoba, argentinské město, kde před 30 lety Rakušané Němce porazili na mistrovství světa 3:2. Němci nechtějí připustit, že by se něco takového mohlo opakovat, Rakušané doufají, že stará legenda bude nahrazena novým "zázrakem z Vídně".

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!