Real a Barcelona jasně zvítězily. Za týden se utkají spolu

22:15
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili Gijón na jeho stadionu 3:0 a po čtrnáctém vítězství za sebou si upevnili vedení ve španělské lize. Mistrovská Barcelona po jasné domácí výhře 5:0 nad Levante na svého hlavního rivala ztrácí tři body, ale má o jedno odehrané utkání více. Příští týden se oba největší aspiranti na titul střetnou v prestižním El Clásiku.

Barcelona (Fabregas a Messi). foto: Reuters

Real poslal do vedení deset minut před přestávkou křídelní záložník Ángel di María, který překvapil domácího brankáře Juana Pabla přízemní střelou "šajtlí" z úhlu. Třiadvacetiletý Argentinec pak v 65. minutě připravil druhou branku pro spoluhráče Cristiana Ronalda.

Hvězdný Portugalec si po kličce gólmanovi připsal sedmnáctou trefou v sezoně a společně s barcelonským Lionelem Messim dál vede tabulku střelců. Mizivé šance Gijónu na bodový zisk v závěru ještě snížil Sebastián Eguren. Uruguayský záložník stáhl deset minut před koncem Ronalda a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště. Konečný výsledek pak stanovil ve druhé minutě nastaveného času brazilský krajní bek Marcelo tvrdou ranou do horního růžku.

15. kola španělské ligy

Gijón - Real Madrid 0:3 (35. Di María, 65. C. Ronaldo, 90.+2 Marcelo), Santander - Villarreal 1:0 (27. Stuani), FC Barcelona - Levante 5:0 (4. a 33. Fábregas, 37. Cuenca, 55. Messi, 61. Sánchez)

Barcelona prodloužila rekordní domácí sérii bez inkasované branky na dvanáct ligových utkání. V posledních čtyřech duelech si soupeři z Nou Campu odvezli pokaždé minimálně čtyřbrankový debakl.

Favorita poslal do vedení už ve čtvrté minutě umístěnou střelou Cesc Fábregas. Stejný hráč se radoval i za půlhodiny, když tentokrát hlavičkoval ze Xaviho trestném kopu. Skóre prvního poločasu uzavřel ve 37. minutě přízemní ranou dvacetiletý útočník Isaac Cuenca.

Také po pauze pokračovala jasná dominance katalánského týmu. V 54. minutě se po Alvesově dočkal také Lionel Messi. Opěvovaný Argentinec na domácím hřišti zaznamenal šestnáctou ze celkově sedmnácti branek v tomto ročníku La Ligy. Po hodině hry uzavřel skóre Chilan Alexis Sánchez, jenž navázal na dvě úterní trefy proti Vallecanu.