Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Real a Portugalsko zuří: Šéf FIFA Blatter zesměšnil Ronalda

Sport

  19:05aktualizováno  19:39
MADRID - Real Madrid a portugalský svaz si stěžují na předsedu Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera. Nelíbí se jim, že funkcionář při pátečním vystoupení na univerzitě v Oxfordu zesměšňoval portugalského útočníka Bílého baletu Cristiana Ronalda. Sedmasedmdesátiletý funkcionář se posléze za svá slova omluvil.

Cristiano Ronaldo. foto: Reuters

Real s portugalským svazem reagovaly na Blatterovu odpověď na otázku, aby porovnal čtyřnásobného nejlepšího hráče světa Lionela Messiho z Barcelony a Ronalda. "Oba jsou výjimeční hráči, ale naprosto odlišné hvězdy," řekl prezident FIFA. "Messi je hodný kluk, jakého by doma chtěli mít všichni rodiče, zatímco ten druhý je na hřišti jako generál," doplnil Blatter a začal napodobovat vojenský pochod.

"Je ale dobře, že máme i takové generály. Ronaldo prostě představuje jinou tvář fotbalu. Každý z nich má jiný přístup a to je pro fotbal oživením. I když jeden z nich utrácí víc za kadeřníka než ten druhý," přidal Blatter. "Nedokážu říct, kdo z nich je lepší. Mám rád oba, ale o trochu víc se mi líbí Messi."

Ronaldo se k Blatterovu vystoupení vyjádřil ironickým příspěvkem na sociální síti facebook. "Jasně to ukázalo, jaký vztah a respekt má FIFA ke mně, mojí zemi a klubu," napsal majitel Zlatého míče z roku 2008. "Hodně se toho vysvětlilo. Přeji panu Blatterovi mnoho zdraví, dlouhý život a jistotu, že bude zaslouženě sledovat úspěchy jeho oblíbených hráčů a týmů," dodal.

Stanovisko trenéra Realu Carla Ancelottiho citovala agentura Reuters. "Prezident klubu Florentino Pérez poslal FIFA dopis, aby Blatterův komentář vysvětlila. A já s prezidentem souhlasím, protože Ronaldo každý den dokazuje, že je velký hráč a ke každému má respekt."

"S velkým překvapením jsem sledoval Blatterova slova na adresu kapitána naší reprezentace," uvedl prezident portugalského svazu Fernando Gomes. "Proto jsem napsal FIFA, aby nám její šéf vysvětlil, co jeho prohlášení mělo znamenat, protože opravdu nevím, co tím sledoval."

Blatter se posléze v odpovědi na Pérezův dopis omluvil. "Všechny ujišťuji, že Cristiano Ronaldo je pro mě na stejné úrovni jako Messi. Oba jsou výjimeční, každý svým způsobem," napsal. "Mrzí mě, že moje vystoupení na univerzitě způsobilo tolik bolesti, a omlouvám se. Neměl jsem v úmyslu urazit nebo se jinak dotknout Realu, jeho hráčů a fanoušků," uvedl.

Autoři: ,

Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč
Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč

Uvažujete o vhodném vánočním dárku pro děti? Tentokrát nemusíte kupovat hračky za tisíce. Vyhrajte členství v Toys and Stories a objednávejte a...