18. července 2011 11:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Real Madrid roztančil Beckhamovo LA

Beckham si zahrál proti Realu Madrid. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Beckham si zahrál proti Realu Madrid. | foto: Reuters

LOS ANGELES (od spolupracovníka LN v USA) Zatímco se obyvatelé Los Angeles děsili dopravní katastrofy kvůli zavření části nejvytíženější dálnice ve městě, fotbaloví fanoušci zažili velkých svátek.

Největší hvězda ve službách zdejšího klubu LA Galaxy David Beckham si zahrál přátelské utkání proti Realu Madrid, kde dřív působil. Sice prohrál 1:4, ale kouzla Cristiana Ronalda a ostatních hvězd Bílého baletu doslova roztančila diváky na tribunách. Ještě dlouho se tu na ně bude vzpomínat.

Když jeden z nejlepších klubů světa dorazí do Kalifornie, vzbudí to nebývalou pozornost. Navíc jižní Kalifornie je v tomto směru jiná. Nejenže tu hrají dva týmy nejvyšší americké soutěže MLS, ale především tu žije početná latinskoamerická komunita.

Mexičané, ale i ostatní národy Střední a Jižní Ameriky fotbal milují, a proto Los Angeles Galaxy přesunulo souboj s Realem ze svého stadionu pro 20 000 diváků do slavného Colisea, které hostilo olympijské hry v roce 1932 a 1984.

Přestože vstupenky stály okolo stovky dolarů, fanoušci neváhali sáhnout hlouběji do kapsy a nakonec jich dorazilo přes 56 tisíc.

Po celý den se konala jedna velká party. Lidé od rána dělali pikniky, zpívali oblíbené pokřiky a mávali na sebe národními vlajkami. Děti si užily míčové atrakce a dlouhé fronty se tvořily u stánků, kde bylo možné koupit suvenýry. Nejvíce šel na dračku dres s číslem sedm a jmenovkou Ronaldo na zádech.

Vedení Major League Soccer centrálně koordinuje všechny zápasy evropských týmů zde v Americe. Na přípravný kemp do USA letos zavítaly kromě Realu i další superkluby jako Barcelona, Manchester United i City, italský Juventus a Sporting Lisabon.

Beckham a Mourinho.

Po USA sehrají několik utkání a vrcholem bude tradiční utkání hvězd, které se v New Yorku představí proti Manchesteru United.

Slavný Real přijel do příjemného kalifornského klimatu na celých 14 dní a trenér José Mourinho hráčům naordinoval tvrdou dvoufázovou přípravu ve sportovním komplexu místní univerzity UCLA.

Právě Beckham na straně LA Galaxy byl jediný, kdo dokázal svými přesnými dlouhými přihrávkami trápit madridské hvězdy. "Nemyslete si, že jsme něco vypustili," tvrdil po zápase slavný anglický záložník. "Ale žádný evropský tým sem nepřijede prohrát. Nikdo si zde nechce uříznout ostudu," dodal.

Ronaldův slalom pobavil nejvíc

Diváci nakonec odcházeli spokojeni, hráči Realu dominovali prací s míčem v plné rychlosti, milimetrovými přihrávkami na jeden dotek a také dokonalým zpracováním míče. A když první gól připravil klasickou českou uličkou za stopery Brazilec Kaká, Coliseum vypuklo v nadšení. "Takové zápasy hrajeme rádi, je to svátek a popularizuje fotbal v Americe," tvrdil po utkání kouč Galaxy Bruce Arena.

Fotbalová show pokračovala i v druhém poločase, přestože se na trávníku objevilo nových 11 hráčů Realu. Jejím vyvrcholením byl slalom Ronalda mezi čtyřmi obránci v pokutovém území zakončený třetím gólem hostů. "Když hrajeme proti dobrým týmům, tak má příprava smysl. Cítil jsem se motivován," zhodnotil zápas Ronaldo.

Michal Sedláček