Karim Benzema oslavuje branku do sítě Liverpoolu

Karim Benzema oslavuje branku do sítě Liverpoolu | foto: Reuters

Real si poradil s Liverpoolem, Arsenal předvedl strhující obrat

•   22:52
MADRID/PRAHA - Poprvé jim dali gól, poprvé je porazili. Fotbalisté Realu Madrid pět a půl roku po debaklu 0:4 na Anfieldu tentokrát domácímu Liverpoolu připravili odvetu. Ve třetím kole základní skupiny Ligy mistrů v Anglii vyhráli 3:0. Bez ztráty bodu je i Dortmund, který triumfoval v Istanbulu na Galatasaray. Arsenal prohrával v Bruselu, ale v posledních dvou minutách skóre otočil.

Real Madrid hrál proti Liverpoolu dosud jen třikrát. V roce 1981 finále tehdejšího Poháru mistrů evropských zemí prohrál 0:1. Ma jaře 2009 v osmifinále Ligy mistrů podlehl doma 0:1 a venku 0:4.

To v mužstvu ještě nebyl Cristiano Ronaldo, který středeční večer načal gólově. Ve 23. minutě si nejlepší fotbalista světa za loňský rok sám akci rozběhl, James Rodriguéz mu míč vrátil, obránce Lovren na pas nedosáhl, druhý stoper Škrtel nestíhal a Ronaldo z první krásně střílel k tyči.

Byl to jeho 70. gól v Lize mistrů, k vyrovnání rekordu svého předchůdce Raúla mu v tu chvíli chyběla jediná trefa. Nepřidal ji, protože po hodině hry ve vyložené šanci selhal. Po sedmndesáti minutách byl střídán, aby si orazil před víkendovou bitvou proti Barceloně. Ač na něj během zápasu domácí fanoušci pískali (protože dlouho hrával za konkurenční Manchester United), při odchodu ze hřiště mu zatleskali.

Další góly Realu dal Karim Benzema ještě do půle. Po půlhodině skóroval nádherně hlavou po přetaženém centru Kroose a o chvíli později po rohu využil zaváhání Škrtela s brankářem Mignoletem.

Real hrál v exhibičním tempu, což Liverpool málem trestal. Ještě do půle Allen zblízka těsně minul a Coutinho krásnou střelou z dálky trefil tyč.

Po přestávce hráli především domácí, snažili se zkorigovat, zdramatizovat, ale to se jim nepodařilo.

Obhájce trofeje má ze třech zápasů devět bodů a za dva týdny v odvetě proti Liverpoolu si už může zajistit postup do jarní vyřazovací části.

Arsenalu pomohli náhradníci

Tam už téměř jistě je i Dortmund. V bundeslize patří v tabulce mezi nejhorší, v Lize mistrů však září. Po výhrách nad Arsenalem a v Bruselu si pohrál i s Galatasaray na jeho hřišti. Aubameyang dal dva góly během osmnácti minut, do půle přidal třetí branku Reus a bouřící fanoušci na Ali Sami Yen zmlkli. Čtvrtý gól padl v závěru. Dortmund ještě nedostal gól, devět jich dal a s Realem a Bayernem je nejlepším týmem dosavadního průběhu soutěže.

Anderlecht proti Arsenalu nezvládl závěr

Arsenal v samém závěru odvrátil porážku na hřišti Anderlechtu. Prohrával od 71. minuty po gólu honduraského mladíka Najara. Poté kouč Wenger, jemuž v den zápasu bylo 65 let, poslal do hry čerstvé síly, ale Tomáš Rosický mezi nimi nebyl. Campbel, Oxlade Chamberlein a Podolsku pak pomohli ke zvratu. V 89. minutě Gibbs vyrovnal a v první minutě nastavení Podolski výsledek otočil.

Jedinými českými fotbalisty, kteří ve středu zasáhli do hry, byli brankář Tomáš Vaclík se stoperem Markem Suchým z Basileje. V Sofii proti Ludogorci Razgrad se od 18. minuty bránili v deseti bez vyloučeného Diého, což jim vyneslo bezbrankovou remízu.

Lukas Podolski
Steven Defour z Anderlechtu
Obránce Arsenalu Gibbs oslavuje

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina A

Atlético Madrid - Malmö FF 5:0 (0:0)

Branky: 48. Koke, 61. Mandžukič, 63. Griezmann, 87. Godín, 90.+3 Cerci. Rozhodčí: Jug - Žunič, Ul (všichni Slovin.).

Olympiakos Pireus - Juventus Turín 1:0 (1:0)

Branka: 36. Kasami. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Tabulka:

1. Atlético Madrid 3 2 0 1 8:3 6

2. Olympiakos Pireus 3 2 0 1 4:4 6

3. Juventus 3 1 0 2 2:2 3

4. Malmö 3 1 0 2 2:7 3

Skupina B

Ludogorec Razgrad - FC Basilej 1893 1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Minev. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.). ČK: 18. Die (Basilej).

Liverpool FC - Real Madrid 0:3 (0:3)

Branky: 30. a 41. Benzema, 23. Ronaldo. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.).

Tabulka:

1. Real Madrid 3 3 0 0 10:2 9

2. Ludogorets Razgrad 3 1 0 2 3:4 3

3. Liverpool 3 1 0 2 2:5 3

4. Basilej 3 1 0 2 2:6 3

Skupina C

Bayer Leverkusen - Zenit Petrohrad 2:0 (0:0)

Branky: 58. Donati, 63. Papadopulos. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ČK: 79. Wendell (Leverkusen).

AS Monako - Benfica Lisabon 0:0

Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ČK: L. López (Benfica).

Tabulka:

1. Leverkusen 3 2 0 1 5:2 6

2. Monako 3 1 2 0 1:0 5

3. Zenit Petrohrad 3 1 1 1 2:2 4

4. Benfica 3 0 1 2 1:5 1

Skupina D

Anderlecht Brusel - Arsenal FC 1:2 (0:0)

Branky: 71. Najar - 89. Gibbs, 90.+1 Podolski. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Galatasaray Istanbul - Borussia Dortmund 0:4 (0:3)

Branky: 6. a 18. Aubameyang, 41. Reus, 83. Ramos. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Díaz Pérez del Palomar (všichni Šp.).