Atlético Madrid v generálce na Plzeň porazilo v lize Espaňol

21:48aktualizováno  23:34
MADRID - Fotbalisté Atlétika Madrid, které ve čtvrtek čeká domácí zápas v Evropské lize s Viktorií Plzeň, porazili Espaňol Barcelona 1:0 a v lize zatím ztratili jen za remízu 1:1 v úvodním kole s Levante.

Chelsea - Atlético Madrid (Falcao) foto: Reuters

Real Madrid vyhrál poprvé v sezoně druhé utkání za sebou a po triumfu 5:1 nad La Coruňou se vrací do popředí tabulky.

Atlético si dnes s nejhorším týmem soutěže muselo poradit bez kanonýra Falcaa, lídr střelecké tabulky totiž stále nevyléčil zranění z posledního zápasu s Betisem a jeho start proti Plzni není jistý.

Španělská liga

Granada - Vigo 2:1 (11. Siqueira z pen., 17. Torje - 20. Aspas), Valladolid - Vallecano 6:1 (13. a 86. Manucho, 21. a 56. Óscar, 10. Bueno, 37. Rukavina - 5. Domínguez), Pamplona - Levante 4:0 (55. Armenteros, 82. Lamah, 89. Timor z pen., 90.+3 Nino), Real Madrid - La Coruňa 5:1 (23. z pen., 44. a 84. z pen. Ronaldo, 38. Di María, 66. Pepe - 16. Riki).

O jedinou branku se postaral ve 30. minutě Raúl García. Další už madridští z velkého tlaku nedali, a tak mohli být rádi, že v nastavení jen těsně minul Longo. Atlético zažívá nejlepší vstup do sezony od roku 1995, kdy získalo své jediné domácí double.

Trenér Diego Simeone v celkově již šestnáctém duelu svého týmu bez porážky v řadě nasadil sestavu: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Felipe Luís - Mario Suárez, Tiago - Turan (60. Cristian Rodríguez), Raúl García, Koke (55. Gabi) - Costa (81. Adrián).

Real na stadionu Santiaga Bernabéua brzy prohrával, soupeře dostal do vedení Riki v 16. minutě. Brzy ale z penalty srovnal útočník Ronaldo. Ještě před půlí poslal "Bílý balet" do vedení Di María dorážkou vlastní střely a náskok pojistil hlavou znovu Ronaldo.

Portugalský kanonýr uzavřel hattrick a skóre zápasu v 84. minutě, když potrestal ruku Evalda z dalšího pokutového kopu. Předtím se trefil i jeho krajan Pepe po standardní situaci Xabiho Alonsa.

Real se posunul v tabulce na šestou pozici těsně před nováčka španělské ligy Real Valladolid. Ten dnes sehrál rovněž nejlepší duel od postupu do nejvyšší soutěže, když rozstřílel Rayo Vallecano 6:1 a rázem se zařadil mezi mezi nejlépe střílející týmy La ligy.

Valladolid do nejvyšší soutěže vstoupil výhrami nad Zaragozou (1:0) a Levante (2:0), pak ale třikrát prohrál. Ukončení série a dnešní kanonádu zařídili zejména záložník Óscar a útočník Manucho, kteří si oba připsali dva góly a stejný počet asistencí. Ostatní branky vítězů dali Bueno a Rukavina.