Radost Karima Benzemy

Radost Karima Benzemy | foto: Reuters

Real remizoval ve Valencii díky gólu v 95. minutě a před El Clasikem se opět dotáhl na Barcelonu

•   23:00
valencie - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize remizovali 1:1 ve Valencii a před dohrávkou odloženého Clásica se bodově dotáhli na vedoucí Barcelonu. Bílému baletu zachránil bod za remízu až v páté minutě nastavení Karim Benzema.

Inter přišel v nastavení o výhru i o vedení v Serii A. Do čela jde Juventus

Na třetím místě je Sevilla, která prohrála 1:2 s Villarrealem a po osmi kolech našla v soutěži přemožitele. Brankáře Tomáše Vaclíka jako první překonal ve 13. minutě po rohovém kopu Raúl Albiol.

Domácí po přestávce sice srovnali zásluhou pohotového voleje Munira El Haddadiho, ale v 74. minutě rozhodl dorážkou do prázdné brány střídající Karl Toko Ekambi.

Real měl sice převahu, ale z prvního gólu se v 78. minutě díky Carlosi Solerovi radovali domácí.

Madridský celek se vyrovnání dočkal až v úplném závěru zápasu. Na rohový kop se do soupeřova vápna vydal brankář Thibaut Courtois a právě po jeho hlavičce se z dorážky prosadil Benzema.

Real se díky bodu dotáhl na vedoucí Barcelonu, na jejímž hřišti ho ve středu čeká dohrávka odloženého Clásika.

Oba celky mají na kontě 35 bodů a vzájemný duel k dobru. Třetí Sevilla na ně ztrácí čtyři body a o další bod zpět je čtvrté Getafe, které si poradilo 2:0 s Valladolidem a už sedm kol neprohrálo.

Výsledky 17. kola:

Getafe - Valladolid 2:0 (36. Cucurella, 82. Rodríguez)
Vigo - Mallorca 2:2 (20. Rafinha, 49. Aspas z pen. - 33. Sevilla z pen., 84. Budimir)
Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 2:2 (19. Darder, 41. Bernardo - 4. Iglesias, 68. Bartra)
FC Sevilla - Villarreal 1:2 (62. El Haddadi - 13. Albiol, 74. Ekambi)
Valencie - Real Madrid 1:1 (78. Soler - 90.+5 Benzema).