Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Messi opět řádil. Hattrickem zařídil Barceloně další vítězství

20:42aktualizováno  22:19
MADRID - Hattrick Lionela Messiho zajistil fotbalistům Barcelony vítězství 5:4 v přestřelce na hřišti La Coruni, díky němuž má katalánský klub minimálně do neděle v čele španělské ligy tříbodový náskok. Druhé Atlético Madrid čeká zápas se San Sebastianem.

Barcelona - Real Madrid (Messi) foto: Reuters

Barcelona vedla už po 18 minutách nad Deportivem 3:0, když po rychlých gólech Alby a Tella skóroval také Messi. Domácím se povedlo kontrovat a snížili na rozdíl jedné branky i díky penaltě nařízené za kontakt Mascherana s Rikim. Messi však po další spolupráce s Fábregasem ještě před pauzou pojistil hostům vedení nad 18. týmem tabulky.

8. kolo španělské ligy

Málaga - Valladolid 2:1 (37. Isco, 87. Joaquín - 9. Manucho), Real Madrid - Vigo 2:0 (11. Higuaín, 67. Ronaldo z pen.), Valencie - Bilbao 3:2 (26. Soldado z pen., 88. Tino Costa, 90. Valdez - 18. a 30. Aduriz), La Coruňa - FC Barcelona 4:5 (26. z pen. a 47. Pizzi, 37. Bergantinos, 79. vlastní Alba - 18., 43. a 77. Messi, 3. Alba, 8. Tello).

Hned v úvodu druhého poločasu znovu zdramatizoval zápas svým druhým gólem Pizzi, jenž se trefil parádně z trestného kopu. Vzápětí přišla Barcelona o Mascherana, který dostal za úder loktem do obličeje Rikiho druhou žlutou kartu a byl vyloučen. V 77. minutě korunoval svůj skvělý výkon nezastavitelný Messi, jenž si pohrál s obranou Deportiva a střelou k pravé tyči završil hattrick.

V tomto ligovém ročníku dal už 11 gólů, o dva více než jeho rival Cristiano Ronaldo z Realu Madrid. Hráči La Coruni už sami další branku nepřidali, o další zápletku se však postaral vlastním gólem Alba, který ve snaze odkopnout míč před domácím útočníkem po dlouhém centru překonal gólmana Valdése. Desátého gólu se již diváci nedočkali.

Vyhrál také Real Madrid, který porazil nováčka Celtu Vigo 2:0 a po neúplném 8. kole se posunul na čtvrté místo. Zápas ve prospěch úřadujícího mistra rozhodli Gonzalo Higuaín a Cristiano Ronaldo.

Higuaín se prosadil už v 11. minutě, kdy hostujícího brankáře obstřelil povedenou ranou z úhlu. Na další branku však čekali diváci téměř hodinu hry. V 67. minutě pojistil čtvrtou ligovou výhru "Bílého baletu" v sezoně Ronaldo, který z penalty potrestal faul na Mestu Özila. Připsal si patnáctý soutěžní zásah v sezoně, Messi jich má 17.

Bilbao, které 6. prosince přivítá Spartu v posledním utkání skupiny I Evropské ligy, prohrálo ve Valencii 2:3. Svěřenci trenéra Marcela Bielsy hráli od 68. minuty bez vyloučeného Andera Herrery, i tak až do 88. minuty drželi vedení 2:1. Pak ale vyrovnal Tino Costa a v poslední minutě zařídil Valencii výhru Nelson Valdez.