5. prosince 2011 11:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Realizační tým Sparty už bude vybírat Hřebík

Chovanec a Hašek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chovanec a Hašek. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Sparta odstartuje velké změny. Podle informací LN dnes vedení klubu rozpustí celý realizační tým v čele s generálním sportovním manažerem Jozefem Chovancem a trenérem Martinem Haškem. Nemilou zprávu si ovšem vyslechnou i všichni lékaři, kondiční trenér, fyzioterapeut, kustod nebo masér.

"Celkem se jedná o čtrnáct lidí. Ne všichni ale na Spartě opravdu skončí. Složení nového realizačního týmu bude čistě v kompetenci nového generálního sportovního manažera," potvrdil zdroj LN blízký vedení letenského klubu, který si nepřál být jmenován.

PSALI JSME:

Jistotu tak má pouze Jozef Chovanec, kterého by měl v průběhu prosince nahradit Jaroslav Hřebík. Úspěšný trenér reprezentační devatenáctky sice se Spartou smlouvu ještě nepodepsal, jednání však postoupila tak daleko, že je jeho příchod téměř stoprocentní.

Psotka padl, zůstane Hašek

Prvním Hřebíkovým úkolem bude zvolení nového trenéra. Tím by měl podle informací LN nakonec přece jen zůstat Martin Hašek. Předešlé spekulace o nahrazení Vítězslavem Lavičkou, Václavem Kotalem nebo olomouckým Zdeňkem Psotkou tím definitivně padnou.

"Podle vedení klubu i Hřebíka by měla být zachována určitá kontinuita v týmu. Navíc hráči Haška respektují a stojí za ním," prozradila osoba obeznámená s Křetínského plány.

Současný realizační tým

Jozef Chovanec (generální sportovní manažer), Martin Hašek (první trenér), Aleš Jindra (asistent), Jan Stejskal (trenér brankářů), Pavel Rada (kondiční trenér), Václav Čermák, Jiří Váchal, Petr Novák (lékaři), Vít Zelenka (fyzioterapeut), Tomáš Stránský (masér), David Simon (vedoucí mužstva), David Matěka (kustod)

Haškovi tak rozhodně pomohl i fakt, že tým dovedl v posledním kole podzimu k vítězství na půdě Jablonce 4:2 a přezimuje na čele prvoligové tabulky s šestibodovým náskokem na druhý Liberec.

S Hřebíkem jej navíc pojí i vzájemný respekt z dob, kdy emotivní kouč Spartu trénoval a Hašek byl členem letenské zálohy. Možná i proto po sobotním zápase mluvil o chystaných změnách velmi rozvážně. "Nedokážu k tomu nic říct, protože nejsem ten, kdo o budoucnosti rozhoduje. Můžu jen dál dobře dělat svou práci. Co se bude dít v dalších dnech nebo týdnech, to je mimo můj dosah. Sám budu zvědavý, co se nakonec stane," konstatoval Hašek.

Podle posledních informací by kromě kouče ale mohla zůstat ve funkci i zhruba polovina současného realizačního týmu. Ti zbylí na konci prosince na Letné definitivně skončí. V podobné nejistotě přitom budou i někteří ze starších hráčů, kterým duelem s Jabloncem skončila podzimní část sezony a znovu se zapojí do tréninku až na začátku ledna. Jediným, co je ještě čeká, zůstává zítřejší závěrečný večírek. Ten by měl být poslední pro dvojici veteránů Tomáše Řepku a Jaromíra Blažka.

Budoucnost Daniela Zítky, Ericha Brabce nebo Libora Sionka se bude teprve řešit. Sparta každopádně už dopředu avizovala, že chce stavět na mladých hráčích a po letech konečně postoupit do Ligy mistrů. I proto se pro radikální řez prvním týmem rozhodla už v zimní přestávce. "Letní pauza bude i kvůli startu českých reprezentantů na Euru velice krátká. Tým by se nestihl dát potom dohromady," vysvětluje zdroj LN.

To ale neznamená, že bude konec změn. Ty se ale na jaře očekávají spíš u mládežnických výběrů.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!