27. května 2008 13:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řecko bude reprezentovat deset šampionů

Řecká reprezentace před přátelským utkáním proti Maďarsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecká reprezentace před přátelským utkáním proti Maďarsku | foto: AFP

ATÉNY Německý trenér Otto Rehhagel oznámil konečnou nominaci dnes, kdy z výběru vyřadil jediného přebytečného hráče, Papastahopulose z AEK Atény.

V týmu obhájců titulu nechybějí klíčoví muži předchozího zlatého tažení. Rehhagel znovu sází na brankáře Antonise Nikopolidise, střelce tří gólů na ME 2004 Angelose Charistease, záložníka Angelose Basinase či zkušené obránce Jurkase Seitaridise a Traiana Dellase, jenž svůj jediný reprezentační gól vstřelil v prodloužení semifinále Eura proti České republice.


Řečtí fotbalisté mají za sebou v přípravě nečekanou sobotní porážku 2:3 v Budapešti, jež byla jejich první od loňského srpna. V generálce na šampionát se utkají v neděli 1. června s Albánií.

V základní skupině D šampionátu čekají úřadující mistry stejně jako před čtyřmi roky Rusko a Španělsko, do turnaje vstoupí 10. června proti Švédsku.

ČTK