Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ředitel O2 TV uklidňuje fanoušky: Na návrat ligy jsme připraveni. Videorozhodčí chybět nebude

Sport

  5:00
Fotbalové fanoušky čekají klíčové hodiny. Během dnešního dne a především úterý budou zainteresovaní řešit možnosti dohrání první a druhé ligy. Důležitým partnerem pro Ligovou fotbalovou asociaci (LFA) a také Fotbalovou asociaci ČR (FAČR) je O2 TV Sport, který má spolu s ČT práva na vysílání nejvyšší tuzemské soutěže.

Ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay foto: O2 TV Sport

„Jsme připraveni. Fanoušci od nás dostanou fotbal v maximální možné kvalitě,“ hlásí v rozhovoru pro LN výkonný ředitel této televize Marek Kindernay.

LN Jak se díváte na rozjezd ligy z osobního pohledu člověka, který má rád sport?
Už mi živý sport opravdu hodně chybí. Musíme nyní všichni táhnout za jeden provaz, aby se liga zase rozjela. Návrat fotbalu bude mít i psychologický efekt. Lidé mají za sebou obtížné období, kdy neměli moc důvodů ke spokojenosti. A jestli obecně sport něco umí, tak radost především rozdávat.

Ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay
Ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay

LN A jak se na něj díváte coby šéf stanice, která z ní přenáší přenosy? Mnozí si řeknou, že O2 TV Sport na tom může slušně vydělat, když budou moct lidé sledovat fotbal jen v televizi.
Nejprve se musí pokračování sezony schválit. Všechny kluby by měly vyvinout maximální úsilí k tomu, aby se fotbal vrátil na ligové trávníky. Především s ohledem na fanoušky, kteří si zaslouží poznat šampiona a postupující do evropských pohárů. Uplynulé období bylo složité pro všechny, televize nevyjímaje. Máme závazky k našim divákům, kteří si nás platí, k obchodním partnerům. Není v našem zájmu, aby český fotbal přicházel o fanoušky. Samozřejmě mě mrzí, že diváci nebudou moci být přímo na stadionech, ale o to větší motivace je to pro nás, abychom zprostředkovali co možná nejlepší zážitek.

LN Jste v jednání s Ligovou fotbalovou asociací o případných úpravách finančních podmínek? Kluby nyní nemohou vydělávat na vstupném, vy máte v tomto ohledu velmi silnou pozici.
Intenzivně komunikujeme jak s Pragosportem, tak s Ligovou fotbalovou asociací. Společnost O2 je partnerem ligy, zároveň prostřednictvím exkluzivních vysílacích práv patří mezi největší investory českého fotbalu. Uvědomujeme si, že současná situace je složitá. I proto pomáháme s pořádáním zítřejšího ligového grémia, kde se spolupodílíme s LFA na využití odpovídajících prostor v O2 Universum, které splňují přísné hygienické normy i nařízení státních orgánů. I díky této aktivitě se tak zástupci všech profesionálních klubů mohou setkat bez větších omezení na jednom místě a hlasovat o nutném prodloužení sezony.

LN Mimochodem, kdy jste naposledy mluvil s Dušanem Svobodou, šéfem LFA?
S Dušanem Svobodou jsme v pravidelném telefonickém a písemném kontaktu, komunikace s asociací probíhá standardně.

LN Kolik musíte mít během zápasu na stadionu nutně lidí? A kolik lidí můžete „schovat“ mimo stadion do aut i přenosového vozu?
Pokud se nezmění nařízení vlády o shromažďování, je stanice O2 TV Sport připravena zapojit do výroby přenosů omezený počet osob. Přímo v prostoru stadionů by se pak pohybovalo maximálně 15 televizních pracovníků, jako jsou dva komentátoři, reportér, kameramani a další technici. Předzápasové studio by se přesunulo ze stadionu do O2 areny. Další specialisté obsluhují přenosový vůz, takže celkově to bude okolo 25 lidí. Náš divák se každopádně za všech okolností dočká přenosů v nejvyšší kvalitě.

LN Takže bude možno využít také VAR (video). To je otázka, jež zajímá nejen fanoušky, ale také kluby. Ty bez něj pokračovat nechtějí.
Díky moderním přenosovým vozům O2 může být nasazen i videorozhodčí. Pohyb v prostorách přenosového vozu bude probíhat ve speciálním režimu, splníme všechna hygienická nařízení. VAR je nadále naší prioritou, dokážeme zajistit potřebnou technologii, aby mohl být v budoucnu videorozhodčí na všech zápasech. Nabídku od nás dostala jak LFA, tak FA ČR.

LN Všichni řeší smlouvy s hráči, které jsou podepsané k 30. červnu. Jak je to se smlouvou na televizní práva? Může nastat problém, když se sezona protáhne do července?
Práva na ligu držíme do sezony 2021/22, na další dva ročníky máme opci. Jsme připraveni na všechny možné varianty, není pro nás problém dohrávat ligu v červenci. Samozřejmě se musíme připravit na vložená kola, bude to náročné, ale zvládneme to.

Tisková zpráva O2 TV Sport

Společnost O2, jako hlavní vysílatel a partner české nejvyšší fotbalové soutěže, je připravena na restart přerušené sezony. Zároveň by O2 ocenilo, aby zástupci profesionálních klubů na Ligovém grémiu využili všechny možnosti k dosažení společné dohody, jež umožní dohrát FORTUNA:LIGU dle pravidel, která byla stanovena na samotném začátku soutěže. Úterní zasedání by mělo podle O2 přinést odpovědi na otázky týkající se bezpečnosti, formátu a termínů aktuálního ročníku. Konkrétní výsledky z úterního grémia určí, jakým směrem se bude český fotbal ubírat v nadcházejícím období. Především ve vztahu k fanouškům, televizním divákům i obchodním partnerům.

S pořádáním úterního Ligového grémia pomáhá i společnost O2. Ta se spolupodílí s LFA na využití odpovídajících prostor v O2 universum, které splňují přísné hygienické normy i nařízení státních orgánů. I díky této aktivitě se zástupci klubů mohou setkat bez větších omezení na jednom místě a hlasovat o nutném prodloužení sezony.

"Všechny kluby by měly vyvinout maximální úsilí k tomu, aby se fotbal vrátil na ligové trávníky. Především s ohledem na fanoušky, kteří si zaslouží poznat ligového mistra, postupující do evropských pohárů a užít si v této složité době alespoň trochu radosti," uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport. "Hned jak to bude možné, tak rozjedeme znovu i náš doprovodný program, jako například fotbalovou show TIKI-TAKA," doplnil Marek Kindernay.

Pokud se nezmění nařízení vlády o shromažďování, je stanice O2 TV Sport připravena zapojit do výroby přenosů omezený počet osob. Přímo v prostoru stadionů by se pak pohybovalo maximálně 15 televizních pracovníků, jako jsou dva komentátoři, reportér, kameramani a další technici. Předzápasové studio by se přesunulo ze stadionu do O2 areny. Divák O2 TV se dočká přenosů v nejvyšší kvalitě. Díky moderním přenosovým vozům společnosti O2 může být opět nasazen i videorozhodčí.

Televize O2 TV je první televizí v historii, která v přímém přenose vysílá všechna utkání z ligy. Hlavní šlágry jsou v nejlepší kvalitě na kanálech O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Další pak běží v tzv. streamovací kvalitě. Čtvrtou volbu fanoušci najdou na stanici ČT sport, kterou zákazníci O2 TV najdou ve všech tarifech.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat