31. prosince 2011 14:19, aktualizováno  14:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řepka s Blažkem se rozloučili se Spartou. S kariérou ne

Tomáš Řepka při Silvestrovském derby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Řepka při Silvestrovském derby. | foto: ČTK

PRAHA Po dlouhých čtyřech letech Silvestrovské derby v hlavní kategorii nad 35 let vyhrála Sparta. Slavii porazila 3:1. Tradičního utkání se zúčastnily i dvě legendy, které na Letné nedávno skončily - Tomáš Řepka a Jaromír Blažek. Oba po utkání ale prohlásili, že kariéru končit nehodlají.

Ochozy v Edenu byly slušně zaplněné. Fanoušci Sparty totiž letošní Silvestrovské derby vnímali jako rozlučku s Tomášem Řepkou a Jaromírem Blažkem. "Úplně mě to dojalo. Takhle nějak jsem si to představoval a beru to tak, že jsem se dnes oficiálně rozloučil se Spartou," řekl po utkání novinářům Řepka. "Atmosféra byla skvělá. Krásná rozlučka, když jsme se nemohli rozloučit na v lize," okomentoval Blažek.

Oba ale nehodlají pověsit kopačky na hřebík. Na konec kariéry se necítí. "Další angažmá se už pomalu rýsuje. V polovině ledna už bych mohl být rozhodnutý," sdělil Blažek. "Taky končit nehodlám. Jsem zdravý a stále si myslím, že mám na to hrát. Takže není důvod končit. Nabídky mám a jasno bych mohl mít do pěti dnů," dodal řízný stoper.

PSALI JSME:

Blažek Silvestra oslaví tradičně. Ihned po zápase vyrazil na chatu, kde večer vyrazí do restaurace s přáteli. Pak mu opět začíná zimní příprava. "Dovolená končí. Pak začnu zase trénovat."

Samotné derby bylo celkem vyhecované. "Nad Slavií chceme vyhrát, stejně jako oni nad námi. Ale nemyslím si, že to bylo přehnané," řekl Blažek. Tomáš Řepka celkem již tradičně vyfasoval žlutou kartu. "Kdybych jí nedostal, tak by fanoušci nemohli být spokojení. Patří to k té show."

Tomáš Řepka při Silvestrovském derby.
Tomáš Řepka při Silvestrovském derby.

Po samotném konci fanoušci Sparty překročili bariéry a vlétli na hřiště za Tomášem Řepkou. "Bacha, je tu Řépa (Tomáš Řepka - pozn. red.) a běží za ním fanoušci. Já mizím," zahlásil s úsměvem na tváří Jiří Novotný. "V první moment jsem se bál, že mě ušlapou. Ale bylo to úžasné. Všichni mi chtěli popřát. Padlo tam tolik slov a pokřiků, že jsem to všechno nestačil vnímat. Vůbec jsem nečekal, že přijde tolik lidí. Udělalo mi to radost," přiznal Řepka. "Možná bych si to ještě více užil jako hráč při oficiálním zápase, ale takhle je to asi ještě cennější. Už kvůli těm fanouškům chci hrát dál," dodal.

Sparťanští příznivci pak svého hrdinu zvedli na ramena a oslavnými chorály mu děkovali za jeho účinkování na Letné. "Bylo to podobné, jako když jsem se loučil ve West Hamu. Na tohle se nezapomíná," dodal dojatý sedmatřicetiletý stoper. "Spartě budu vždy fandit a budu ji mít v srdci. To je na celý život. Byla by pro mě čest, kdybych se do ní jednou mohl v nějaké funkci vrátit," vyslovil své přání.