Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řepka se chce rvát ve Spartě, odchod zváží v zimě

Sport

  12:54
PRAHA - Spekulacím o jeho odchodu zřejmě odzvonilo. Alespoň tedy do zimního přestupového období. Obránce Tomáš Řepka pro Hitrádio prohlásil, že nabídku Příbrami v úterý odmítl, protože se chce ještě poprat o místo ve sparťanské sestavě. Případný přestup z Letné bude fotbalista řešit až v zimě.

Sparta - Liverpool (Tomáš Řepka) foto:  František Vlček, Lidové noviny

Nabídka Středočechů byla podle něj férová, ale věrnost mu velí ještě bojovat za Spartu. "Příbram se mnou jednala férově, přímo a vážím si i šéfa klubu pana Jaroslava Starky. Ale já jsem prostě sparťan. Ono se to seběhlo strašně rychle, potřeboval jsem víc času na rozmyšlenou," vysvětlil svou volbu.

Podle informací deníku Sport došlo v úterý také na námluvy s Mladou Boleslaví, ale Řepka klub s díky odmítl.  Zájem měl na poslední chvíli údajně i Jablonec, který kolem letenského obránce tančil už na začátku sezony. Šéf klubu Miroslav Pelta to však popřel.  

Podle Řepkova posledního vyjádření se však žádný přesun už očekávat nedá. Poslední dny totiž prožil při rozhodování těžké chvíle. "Bylo to strašně náročné robdobí. Jedna z mých nejhorších nocí, nejhorších dnů a období," uvedl fotbalista. Teď ho čeká těžká bitva v klubu, v němž je modlou fanoušků. "Doufám, že jsem udělal správně, a zkusím se poprat o místo. Ve fotbale se může stát cokoliv," řekl sedmatřicetiletý stoper.

Je však podle všeho připraven i na možnost, že se na podzim do týmu nedostane. V zimě by tak začal shánět nové angažmá. "Když to prostě nepůjde a ucítím, že jsem udělal maximum, tak v zimě se asi něco rozjede a uvidíme," konstatoval.

Naznačil, že na zahraniční angažmá už nemyslí. "V zimě mi bude 38 let, a to už není žádná hitparáda, takže asi zůstanu doma," dodal. Na jeho rozhodnutí prý bude mít vliv i skutečnost, že s přítelkyní Vlaďkou Erbovou očekávají narození dítěte.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat