Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řepka urážel fandy zdviženým prostředníčkem

Sport

  9:33
JABLONEC/PRAHA - Kapitán Sparty má na krku týden před derby další problém. V sobotním duelu 22. kola mezi Jabloncem a letenským celkem, který domácí vyhráli 2:1, si neodpustil "blikanec" při poločasovém odchodu do kabin. Před zraky hlavního sudího Romana Hrubeše počastoval fanoušky nejprve levou rukou a následně pravou vulgárním gestem se zdviženým prostředníčkem.

Prostředníček Tomáše Řepky. foto: Repro: ČT4.

Sedmatřicetiletá legenda letenského klubu Tomáš Řepka zase dokázala svou labilitu. Při poločasovém odchodu duelu Jablonec-Sparta (2:1) do kabin ukázal pískajícím příznivcům dvakrát zdvižený prostředníček. Přímo před zraky hlavního sudího. Ten Řepku nepotrestal, ale incident zanesl do zápisu do utkání a tak se jím bude muset zabývat disciplinární komise ČMFS.

DÁLE ČTĚTE

Letenského kapitána, který byl v 86. minutě poprvé za doby sparťanského působení po návratu ze zahraničí střídán, čeká možný trest od jednoho do čtyř týdnů a velmi reálně tak přijde o derby, které se hraje příští pondělí. "Bylo tam hodně emocí, nechtěl bych to komentovat," řekl v neděli hlavní sudí Roman Hrubeš k incidentu.

Domácí příznivce (a také hráče) totiž rozpálila situace chvíli před koncem poločasu, kdy Řepka stáhl zezadu Ondřeje Vaňka a měl podle všeho vidět druhou žlutou kartu v zápase. Hrubeš ji ale vůdci letenské defenzivy neukázal. A tak si o disciplinární řízení řekl Řepka sám vulgárními gesty. Jakého trestu se známý fotbalový recividista dočká?

Anketa

Jaký trest by měl dostal Tomáš Řepka za své vulgární gesto k fanouškům Jablonce? (první čtyři možnosti jsou podle sazebníku ČMFS)

Stopku na jeden zápas 383
Stopku na dva zápasy 89
Stopku na tři zápasy 41
Stopku na čtyři zápasy 425
Stopku na doživotí 2081

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat