Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řepka v Příbrami pookřeje, míní legendy

Sparta (Kweuke a Řepka). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta (Kweuke a Řepka). | foto: ČTK

Legendy fotbalové Sparty František Straka, Vladimír Táborský, Horst Siegl a Jiří Novotný míní, že Tomáš Řepka stále patří mezi nejlepší ligové stopery. V Příbrami podle nich letenská ikona a bývalý kapitán pookřeje.

FRANTIŠEK STRAKA
(bývalý stoper a trenér Sparty)

František Straka.

František Straka.

Jak hodnotíte druhé působení Tomáše Řepky na Letné?
Velice pozitivně, plnil, co se od něho očekávalo. Každý máme i zápory, to je logické, ale Tomáš pro Spartu udělal hodně. Jsem si jistý, že pozitivní stránka zcela určitě přebila jeho výstřelky. On už je prostě takový, ale herní kvalita převládala.

Jaký vliv na jeho výkonnost může mít angažmá v Příbrami?
Ve Spartě hrál o titul a o účast v evropských pohárech, teď ho čeká trochu jiný boj. Ale dobře vím, jak jej mrzelo, že nehrál. V Příbrami, pokud se všechno dotáhne do konce, hrát bude, určitě pookřeje. Jsem přesvědčený, že zase bude tahounem, dirigentem a uznávaným lídrem týmu.

VLADIMÍR TÁBORSKÝ
(bývalý obránce a trenér Sparty)

Jak hodnotíte druhé působení Tomáše Řepky na Letné?
Určitě kladně. Měl určité úlety, za které musel být potrestán, ale pokud jde o sportovní výkonnost, Spartě nepochybně pomohl. Pořád platí, že je to jeden z nejlepších ligových obránců.

Jaký vliv na jeho výkonnost může mít angažmá v Příbrami?
První dvě kola hrál, potom už ne, což souvisí s příchodem Jirky Jarošíka. V Příbrami hrát bude, ale zároveň to bude mít těžší, protože noví spoluhráči nebudou mít takovou kvalitu jako ve Spartě. Pořád si ale nejsem jistý, jestli je Příbram správný krok. Přijde mi to, jako kdyby Ryan Giggs, kterému je taky sedmatřicet, šel třeba do Southamptonu.

HORST SIEGL
(bývalý kanonýr Sparty)

Horst Siegl.

Horst Siegl.

Jak hodnotíte druhé působení Tomáše Řepky na Letné?
Pozitivně, ne nadarmo se stal idolem fanoušků. Vnímám i ty výstřelky, ale Tomášova fotbalová kvalita je předčí, je stále jedním z nejlepších obránců u nás. Vedle něj měl ve Spartě vyrůstat nějaký mladý hráč, jako kdysi vedle Pepy Chovance vyrůstal Jirka Novotný. To je chyba Sparty.

Jaký vliv na jeho výkonnost může mít angažmá v Příbrami?
Je vidět, že Jarda Starka ví, kam v pravou chvíli sáhnout. A Tomáš to uvítal, chce hrát, u Litavky pookřeje. Mrzí mě ale, že ve Spartě nejsou schopni říct dotyčnému do očí, že už ho nechtějí. Mohli to udělat v létě, času bylo dost. Takový hráč by si zasloužil lepší přístup.

JIŘÍ NOVOTNÝ
(bývalý obránce Sparty pyšnící se rekordním počtem 13 titulů)

Jak hodnotíte druhé působení Tomáše Řepky na Letné?
Jedině dobře, se Spartou získal dva tituly, v Evropské lize postoupili do jarní fáze. Jen mě mrzí jeho loučení se Spartou, asi není nejlepší. Ideální by bylo, kdyby odcházel na konci sezony a jako mistr ligy, ale takový už je fotbalový život.

Jaký vliv na jeho výkonnost může mít angažmá v Příbrami?
Pokud k tomu opravdu dojde, určitě se stane vůdcem kabiny i lídrem týmu na hřišti. Tomáš chce hrát, a to mu Příbram nabízí, bude to pro něj nový impulz, i v sedmatřiceti může klubu hodně dát. Na hřišti odvede dobrou práci, přitáhne diváky a vedle něj se budou učit mladí hráči.

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...