20. prosince 2011 11:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řepka ve Spartě skončil a je volným hráčem

Slavia - Sparta (Tomáš Řepka). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Sparta (Tomáš Řepka). | foto: ČTK

PRAHA Fotbalista Tomáš Řepka skončil v pražské Spartě. Letenský klub se s sedmatřicetiletým obráncem v úterý dohodl na předčasném ukončení smlouvy, která měla vypršet v červnu po skončení sezony. Informovaly o tom internetové stránky Sparty.

Řepka, bývalý kapitán klubu, tak bude od ledna volným hráčem. Zatím ale není jasné, v jakém celku a jestli vůbec v kariéře bude pokračovat.

Řepka prý vzal dohodu s vedením Sparty smířeně, obšírněji se ale k celé věci zatím vyjadřovat nechtěl. "Je to zatím všechno příliš čerstvé, dejme tomu trochu času. Zatím se o mém konci ve Spartě bavit nebudu. Blíží se Vánoce, chci si užít klidu s rodinou. Uvidíme, co bude v lednu," uvedl Řepka.

"Tomáš je výraznou postavou sparťanské historie. Byl, je a zůstane klubovou ikonou. Na tom dohoda o ukončení jeho hráčského kontraktu nic nemění," uvedl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Sparta ani protistrana se nevyjádřily k tomu, za jakých podmínek se "rozchod" uskutečnil. "Tomáš společně s manažerem Pavlem Paskou přistoupili k jednáním stejně jako my opravdu konstruktivně, děkujeme jim za to," uvedl Kasík. "Jednání skončilo ke spokojenosti všech stran, bylo to naprosto korektní," řekl Paska.

PSALI JSME...

Spekuluje se o tom, že Řepka na rozloučenou dostal mzdu, kterou si mohl vydělat, kdyby zůstal v klubu až do června. Nejasná zůstává další Řepkova budoucnost. Zkušený stoper už na podzim odmítl nabídku z Příbrami, když ztratil pevné místo v základní sestavě.

"Teď je předčasné cokoliv komentovat, nehodí se ani o něčem spekulovat. Tomáš za sebou má dvacet let profesionální kariéry, teď si chvíli odpočine a v lednu se pobavíme, co bude dál," uvedl Paska.

Sparta se tak v krátké době rozešla se svojí další někdejší oporou. V pátek dopadl stejně jako Řepka také o dva roky starší brankář Jaromír Blažek. Ten oficiálně podepsal konec kontraktu ve Spartě dnes. Také u něj je situace podobná jako u Řepky. Ani Blažek zatím žádné další angažmá neshání. "Je to úplně to samé jako u Tomáše. Počkáme si na leden," poznamenal Paska.

Vedení Sparty plánuje, že Řepkovi a Blažkovi umožní sehrát během léta přímo na letenském stadionu rozlučkový zápas. "Tomáš s Jardou si zaslouží velkou rozlučku se sparťanskými fanoušky, aby se mohli ještě jednou v rudém dresu přímo na trávníku pozdravit s fanoušky. A také aby měli naši příznivci příležitost vidět ještě ikony Sparty na hřišti," uvedl Kasík.

Sparta (Blažek a Řepka).

Sparta (Blažek a Řepka).

Příběhy Řepky a Blažka si jsou velmi podobné: zatímco ještě v minulé sezoně oba patřili ke klíčovým hráčům a nepostradatelným oporám, během letošního podzimu se z nich stali náhradníci.

Řepka s Blažkem shodou okolností poslední zápas za první tým Sparty odehráli 18. srpna v utkání předkola Evropské ligy v Rumunsku proti Vaslui, kde letenští i kvůli jejich chybám prohráli 0:2 a od té doby se ani jeden z nich v sestavě už neobjevil. Řepka i vinou zdravotních problémů.

Řepka přišel do Sparty v létě roku 1995 z ostravského Baníku, o tři roky později zamířil do Fiorentiny a později do West Hamu, odkud se před pěti lety důrazný stoper na Letnou vrátil. Se Spartou získal během kariéry čtyři mistrovské tituly a stal se velkým oblíbencem fanoušků. Řepka v české lize nasbíral 292 startů, z toho 250 utkání odehrál ve Spartě. V národním týmu má na kontě 46 zápasů.

ČTK