28. května 2018 15:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Reprezentace řeší problém. Z nominace vypadli Zmrhal, Vydra či Kadeřábek

Česko vs. Turecko (Pavel Kadeřábek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko vs. Turecko (Pavel Kadeřábek). | foto: MAFRA

PRAHA Z nominace české fotbalové reprezentace před dvěma zápasy na soustředění v Rakousku vypadli kvůli zranění Matěj Vydra, Jaromír Zmrhal, Theodor Gebre Selassie a Pavel Kadeřábek. Už dřív kouč dodatečně povolal šest náhradníků.

V pondělí se sešli, ve středu vyrazí do Rakouska, v pátek hrají proti Austrálii a příští středu 6. června se utkají s Nigérií, dalším účastníkem nadcházejícího mistrovství světa v Rusku.

I když Česka se šampionát netýká, je to pro národní mužstvo velmi důležitý sraz. Je poslední před zářijovým startem Ligy národů, nové soutěže reprezentačních týmů, která je jakousi předkvalifikací na o Euro 2020.

Zmrhal možná čeká operace

„Potřebujeme ustálit sestavu a pracovat na dalších věcech,“ podotkl kouč Jarolím. Proto mu absence čtyř hráčů možnosti komplikují, vždyť kromě Vydry všichni tři Kadeřábek, Gebre Selassie i Zmrhal aspirují na základní jedenáctku.

„Chtěl jsem mít mužstvo pohromadě, přes ostrým zápasem už žádný jiný sraz nemáme,“ litoval Jarolím.

Gebre Selassie, krajní obránce z Werderu Brémy, má potíže s kolenem stejně jako slávistický záložník Zmrhal. „Ten možná bude muset na operaci,“ poznamenal Jarolím.

Větší zákrok může čekat i Vydru, útočník anglického Derby County měl potíže s třísly už během jara. „U něj je to vážnější problém,“ řekl kouč.

Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?
Příběhy ze života: Které nás chytly za srdce?

Každý den vychází na eMiminu deníčky – vaše zápisky o vztazích, porodech a rodičovství. Letos přibyly i fejetony o životě a erotický příběh na pokračování. Který z deníčků se líbil vám?

Najdete na Lidovky.cz