6. června 2013 17:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Reprezentace věnuje dva miliony klubům postiženým povodněmi

Česko - Portugalsko (Baroš, Rosický) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Portugalsko (Baroš, Rosický) | foto: Reuters

PRAHA Česká fotbalová reprezentace se rozhodla věnovat dva miliony korun klubům, jejichž hřiště v minulých dnech poničily rozvodněné řeky. Obnos věnují z vlastního Fondu národního týmu, z nějž pravidelně přispívají na různé charitativní účely. Vedení týmu o tom informovalo na dnešní tiskové konferenci před pátečním zápasem kvalifikace MS proti Itálii.

"Aspoň trochu chceme pomoci menším oddílům, kterých se záplavy tolik dotkly," uvedl kapitán Tomáš Rosickým.

Zatím ale prý není rozhodnuto, kterým klubům finanční pomoc bude nasměrována. Záplavy se dotkly mnoha klubů z nižších soutěží v Jihočeském, Západočeském, Středočeském, Východočeském a Severočeském kraji. Po shromáždění potřebných informací a celkové evidenci škod o rozdělí finanční prostředky správní rada nadačního fondu.

Vedení národního týmu také na duel s Itálií pozvalo členy záchranářských a bezpečnostních složek, kteří pomáhali při záplavách. Reprezentanti tak dali k dispozici zadarmo 1200 vstupenek na očekávaný kvalifikační duel.

Zájem o lístky prý projevila například skupina záchranářů z Ústí nad Labem, dvě stovky vstupenek si zamluvili vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení z Žatce. Velká poptávka je ale hlavně z pražského krizového štábu.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz