Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Reprezentace zakončí rok přípravou proti Kanadě v Olomouci

Sport

  18:11
Čeští fotbalisté využijí volný termín v době baráže o mistrovství světa k přípravnému utkání s Kanadou. Zápas se bude hrát v pátek 15. listopadu od 17:00 v Olomouci a půjde o poslední vystoupení národního celku v tomto kalendářním roce.

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický se raduje z gólu foto: ČTK

Jako první to uvedl server Aktualne.cz, informaci potvrdil ČTK mluvčí fotbalové asociace Jaroslav Kolář. "Tenhle čas je pro fotbalové příznivce v Olomouci a okolí přijatelnější než večerní výkop zápasu," uvedl Kolář pro internetové stránky asociace.

Vedení reprezentace poté, co národní tým nepostoupil do baráže, zvažovalo několik variant soupeřů. Ve hře byl zápas na půdě Severního Irska nebo domácí souboj s Jižní Koreou. Asijský celek ale chtěl hrát až v úterý 19. listopadu, zatímco Češi se přikláněli vzhledem ke snadnějšímu uvolňování hráčů kluby k pátku.

Úterní termín tak český tým nevyužije. Mužstvo povede dočasný kouč Josef Pešice, který přebral reprezentaci po zářijovém odstoupení Michala Bílka a dosáhl s ní na dvě výhry v závěru kvalifikace na Maltě a v Bulharsku.

Kanaďané také neprošli na světový šampionát, v kvalifikaci zemí Severní a Střední Ameriky skončili v předposledním kole a do závěrečné fáze nepostoupili. S výběrem ze země javorového listu si Češi zatím zahráli jednou v přípravě před deseti lety a v Teplicích vysoko zvítězili 5:1.

Autoři: ,

Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč
Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč

Uvažujete o vhodném vánočním dárku pro děti? Tentokrát nemusíte kupovat hračky za tisíce. Vyhrajte členství v Toys and Stories a objednávejte a...

Mohlo by vás zajímat