7. září 2011 13:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Reprezentační výroky: Rezek souboj mohl ustát

Skotsko - Česko (Rezek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skotsko - Česko (Rezek) | foto: ČTK

Fotbaloví reprezentanti se už rozjeli do svých klubů. Poslední reprezentační sraz ale příliš optimismu nepřinesl. Na Bílkův výběr se valí velká kritika, kterou musel tlumit až kapitán Rosický, který po přátelském utkání s Ukrajinou předstoupil před novináře a rozmlouval. Lidovky.cz pro vás připravily souhrn výroků, které během posledního srazu národního týmu zaujaly.

„Chceme hrát jako Barcelona a španělská reprezentace.“ Říkal zcela vážně kouč Skotů Craig Levein před utkání s Českem.

"Mně nejde o to, abych si za každou cenu udržel místo trenéra národního týmu. Hrozně si přeju, aby jsme vyhráli ve Skotsku a pojistili si barážové druhé místo v tabulce naší kvalifikační skupiny." Trenér Bílek po nominaci na Skotsko a přípravný zápas s Ukrajinou.

"Samozřejmě by bylo lepší, kdyby měli v reprezentaci více zkušeností. Jarda Drobný ale v minulé sezoně v klubu nechytal, a tak nechtěl reprezentovat. A Honza Laštůvka měl chytat v červnu na Kirin Cupu, ale zranil se." Bílek o brankářích, kteří měli nahradit zraněného Petra Čecha a neměli téměř žádné rperezentační zkušenosti.

"Už když jsem se u oběda hráčům představoval, říkal jsem, že všechno stojí pouze na jejich výkonech. Že to oni hazardují se svými jmény i s renomé českého fotbalu. Pokud si to neuvědomí, je to obrovská chyba." Karel Poborský, prodloužená ruka výkonného výboru, promlouval reprezentantům do duše.

"Zatím se rozkoukávám. Měl jsem tady z toho trochu strach. Asi jako každý." Plzeňský Petr Jiráček o prvním tréninku v reprezentačním výběru.

"Prohrát by bylo trestuhodné, ale neměli jsme k tomu po našich dvou hrubkách daleko. Je neuvěřitelné, jakým způsobem dokážeme ten náš výkon prohospodařit. Ovládneme hřiště, máme navrch a pak se třeseme, abychom alespoň vyrovnali." Rosický po remíze 2:2 ve Skotsku.

"Potěšil mě přístup Jana Rezka." Bílek na adresu útočníka, který nasimuloval pád a sudí odpískal ve prospěch českého týmu penlatu.

"Doufám, že UEFA bude postupovat proti Rezkovi tvrdě. Byla to hanba." Bývalý skotský reprezentační brankář Alan Rough, který je nyní také rozhlasovým komentátorem.

Michal Bílek (vpravo) a Vladimír Šmicer

VLADIMÍR ŠMICER: Drulákovy výroky jsou na kriminál.

"Trvám na tom, že to z mého pohledu byla jasná penalta. Možná jsem to mohl ustát, těžko říci. Já si šel pro penaltu a na ten kontakt jsem čekal." Jan Rezek o přifilmovaném pádu, po kterém následoval pokutový kop, z něhož Kadlec v 90. minutě vyrovnal na 2:2.

„Rezkův pád byl ostudný, ale zločin se ve fotbale vyplácí – potvrzuje se to každý víkend a potvrdilo se to znovu v Hampden Parku. Jako tým, který musel vyhrát, však nechali Skotové zpočátku Čechy, aby ovládli hru. Hosté mohli v 25. minutě vést o dva góly.“ Napsal deník The Scotsman.

"Jsem přesvědčen, že Češi si nezaslouží mít Rezka v týmu pro dva nejbližší zápasy." Citoval Craiga Leveina, trenéra Skotska, server BBC

 "Na co tam ten Bílek sedí? Ať jde do prd... Podle mě není žádná persóna. Nikdy nebyl." Okomentoval pro deník Sport bývalý reprezentant Radek Drulák.

"Jeho výroky jsou skoro na kriminál. Už není jedním z nás." Vrátil manažer Vladimír Šmicer úder Drulákovi.

 "Po dlouhé době jsme hráli doma a jsem rád, že jsme fanouškům ukázali, že dovedeme hrát kvalitní fotbal a že se dovedeme prosadit střelecky. Takovýhle zápas jsme nutně potřebovali, aby byl větší klid a mohli jsme se připravovat na další zápasy." Bílek po výhře 4:0 v přátelském utkání s Ukrajinou.

"Podívejte se, kam jsme se dostali. Přes noviny se posíláme do hajzlu. Vzkazujeme si, ať někdo drží hubu. To je pro mě něco tak smutnýho... (naráží na spor mezi bývalým reprezentantem Radkem Drulákem a manažerem národního týmu Vladimírem Šmicrem - pozn. red.)." Kapitán Rosický po Ukrajině předstoupil mezi novináře.

"Kritika je tu od začátku mého působení u národního týmu. Je pravda, že v těch uplynulých měsících to gradovalo, ale já pod tlakem budu až úplně do konce. Žádnou satisfakci necítím, naopak mám radost, že to v tom přípravném zápase vyšlo. Nic víc, nic míň." Bílek na poslední tiskové konferenci.